Wiadomości branżowe

Grupa Freixenet poszerza portfolio

Grupa Freixenet poszerzyła swoje hiszpańskie portfolio o dwa nowe wina. Jest to odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy coraz cześciej sięgają po wina z regionów Rueda i Ribera del Jiloca.

Fray German Verdejo 2004

Wino Fray German skomponowane jest z dwóch szczepów winogron ? Verdejo(85%) oraz Macabeo (15%). Charakteryzuje się świeżym, owocowym bukietem smakowym. Należy je spożyć w ciągu roku od zakończenia procesu fermentacji, pamiętając o uprzednim schłodzeniu.

Pozycjonowanie cenowe wina Fray Grman to średnia półka segmentu win D.O. Rueda ? Verdejo.

Region Rueda rozpoczął export w 1995 roku w ilości około 1 milion abutelek. Aktualnie export wynosi 4,4 miliona butelek a wina dostępne są na najważniejszych rynkach tj. USA, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania i Belgia.

Vega de Jiloca Garnacha 2003

Vega de Jiloca pochodzi z regionu VdT Ribera de Jiloca. Region jest coraz bardziej doceniany przez miłośników wina i często określanym nowym Priorat. Wino skomponowane jest w 100% ze szczepu Garnacha, które po okresie fermentacji starzone jest w beczkach z dębu francuskiego oraz amerykańskiego przez 6 miesięcy. Butelkowanie wina odbyło się w lutym 2005 roku. Charakteryzuje się intensywnym bukietem zapachowym i smakowym bogatym w aromaty czerwonych owoców oraz czarnego pieprzu. Doskonale zbalansowane.

Wina te bezpośrednio w winnicy zostały zdegustowane przez kilku znanych dziennikarzy winiarskich z USA, Kanady oraz Wielkiej Brytanii, którzy docenili ich wysoką jakość.

W chwili obecnej wina nie są obecne na polskim rynku, nie mniej jednak trwają już rozmowy z potencjalnymi importerami.

Źródło Freixenet Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy