Wiadomości branżowe

Zmiany w Płatnościach Allegro

Allegro najpopularniejsza platforma handlowa w polskim Internecie  wraz z PayU (operator Płatności Allegro) wprowadzają zmiany dla użytkowników korzystających z Płatności Allegro – narzędzia ułatwiającego regulowanie należności między użytkownikami serwisu jak i wobec niego.

 

Płatności Allegro to system, który umożliwia szybkie i bezpieczne dokonywanie oraz otrzymywanie wpłat za aukcje poprzez Internet pomiędzy Użytkownikami serwisu Allegro. Dzięki Płatnościom można zapłacić sprzedającemu za wygrany przedmiot m.in.  kartą kredytową lub przelewem bankowym. Nie jest konieczne posiadanie konta bankowego, by otrzymać pieniądze przez Internet.
Przy pomocy Płatności Allegro można sfinalizować aukcje niemal nie opuszczając stron Allegro i nie wstając ze swojego fotela.

Podstawowym celem wprowadzonych zmian jest ułatwienie Kupującym i Sprzedającym dokonywania oraz przyjmowania płatności tak, by były one bardzo proste w obsłudze dla obu stron transakcji.

Najważniejsze z wprowadzonych modyfikacji to:

?       brak konieczności dodatkowej rejestracji oraz logowania do Płatności Allegro – dokonywanie oraz przyjmowanie wpłat jest możliwe przy użyciu konta w Allegro;

?       większa integracja Płatności Allegro z narzędziami do zarządzania transakcjami (np. Moje Allegro, Menedżer Sprzedaży), w tym m.in. oznaczanie opłaconych przedmiotów w zakładce „Sprzedałem”;

?       możliwość odfiltrowania w kategoriach oraz wynikach wyszukiwania tych aukcji, w których Sprzedający oferuje Płatności Allegro jako jeden ze sposobów zapłaty;

?       funkcja „Poproś Sprzedającego o Płatności Allegro” umożliwiająca Kupującym szybki kontakt ze Sprzedającym, który nie oferuje tej opcji zapłaty

 

Więcej informacji o Płatnościach:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/platnosci_allegro.php

Allegro.pl to najbezpieczniejszy serwis aukcyjny w Polsce. Oferuje użytkownikom szereg narzędzi pozwalających na zabezpieczenie transakcji. Oszustwa to zaledwie 0,5 promila wszystkich transakcji. Oprócz tego serwis współpracuje z jednostkami policji w całym kraju. Pracownicy Działu Bezpieczeństwa serwisu czynnie uczestniczą w szkoleniach funkcjonariuszy.

 

Allegro.pl jest największą, polską platformą handlową. Jako pierwszy tego typu portal rozpoczął on przeprowadzanie aukcji on-line w 1999 roku z nadzieją, że ta forma zawierania transakcji ma wielkie szanse na popularność i zainteresowanie. Przewidywania się sprawdziły. Obecnie serwis ma ponad 3 miliony zarejestrowanych kont Użytkowników. Wszystkich aukcji dostępnych on-line w Allegro.pl jest ponad 780 tys. Aktualnie, zawieranych jest ponad 66 tys. transakcji dziennie.

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy