Wiadomości branżowe

Chcesz sprzedać podróbkę? Nawet o tym nie myśl!

Allegro.pl – największy serwis aukcyjny w polskim Internecie chroni własność intelektualną i wprowadza program „Współpraca w Ochronie Praw”. Podstawowym jego zadaniem jest zapewnienie ochrony m.in. marki i znaków towarowych znanych firm, współpraca z nimi oraz ochrona użytkowników serwisu przed zakupem towarów nieoryginalnych.

Dążąc do zapewnienia legalności ofert sprzedaży, Allegro.pl szczególny nacisk kładzie na ochronę praw określonych podmiotów, zwłaszcza praw własności intelektualnej. W tym celu został stworzony program współpracy w ochronie praw, w ramach którego, jego uczestnicy (firmy, instytucje, towarzystwa) mają możliwość zgłoszenia ofert naruszających ich prawa bezpośrednio do serwisu.

Informacje przekazane przez uprawnione podmioty oraz dzięki ich zgłoszeniom pozwolą Allegro prawidłowo reagować w sytuacji pojawiania się ofert naruszających prawo. W ramach programu serwis współpracuje także z towarzystwami i innymi instytucjami, których specjalistyczna wiedza pozwala na prawidłową ocenę legalności przedmiotów pojawiających się na stronach Allegro.

„Cena w przypadku przedmiotów nieoryginalnych nie zawsze może być podstawą do usunięcia oferty lub blokady konta użytkownika” – mówi Przemysław Kotwicki specjalista do spraw legalności w Allegro.pl. Dodaje, że jest jednym ze wskaźników do dokładnej analizy i konsultacji ze specjalistami danej marki”.

W programie „Współpraca w Ochronie Praw” uczestniczą już m.in. takie firmy jak Camel Active, Nike, Microsoft, Pitbull, Asco JN, Cenega, Canal + i Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra. Każdy uczestnik programu zyskuje możliwość aktywnej ochrony własnych praw. Do programu serwis zaprasza wszystkie podmioty, których prawa podlegają ochronie.

Allegro liczy, że działania na rzecz ochrony praw podmiotów współpracujących z serwisem, uchronią jednocześnie Kupujących przed zakupem przedmiotów naruszających określone prawa. Przez wdrażane działania chce również chronić Sprzedających przed prawnymi konsekwencjami, czasami nieświadomie dokonywanych naruszeń. Program współpracy umożliwi także uczciwym Sprzedającym rozwój sprzedaży legalnych przedmiotów.

Więcej informacji: http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ochrona_praw.php

Allegro.pl (http://www.allegro.pl/) jest największą platformą handlową w Polsce. Jako pierwszy tego typu portal rozpoczęło przeprowadzanie aukcji on-line w 1999 roku z nadzieją, że ta forma zawierania transakcji ma wielkie szanse na popularność i zainteresowanie. Przewidywania się sprawdziły. Obecnie serwis ma ponad 1,7 miliona zarejestrowanych kont Użytkowników. Wszystkich aukcji dostępnych on-line na Allegro.pl jest ponad 360 tys. Dziennie wystawianych jest w serwisie ponad 35 tys. przedmiotów, zawieranych jest ok. 17 tys. transakcji.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy