Wiadomości branżowe

Już wkrótce 2. festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO!

W listopadzie kanał filmowy ALE KINO! oraz Agencja Promocji Mañana zapraszają na drugą edycję festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! . W programie imprezy znajdą się filmy z Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej.Kino autorskie dzięki bogactwu środków wyrazu, którymi operuje, przekazuje więcej niż najlepsza nawet książka, a dzięki osobowościom swoich

W listopadzie kanał filmowy ALE KINO! oraz Agencja Promocji Ma?ana zapraszają na drugą edycję festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! . W programie imprezy znajdą się filmy z Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej.

Kino autorskie dzięki bogactwu środków wyrazu, którymi operuje, przekazuje więcej niż najlepsza nawet książka, a dzięki osobowościom swoich twórców umożliwia poznanie rzeczywistości różnej od tej znanej z sensacyjnych doniesień prasowych i telewizyjnych. Ideą festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! jest przybliżanie kina spoza potocznie rozumianego Świata Zachodniego – odkrywanie sztuki filmowej, która wiarygodnie (niekoniecznie realistycznie) portretuje inne kultury.

W programie 2. festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! znajdzie się 21 pełnometrażowych filmów fabularnych zrealizowanych przez twórców spoza tzw. Świata Zachodniego – 21 wypowiedzi artystów-filmowców na temat swojej kultury i otaczającej ich rzeczywistości. W programie festiwalu znajdą się między innymi nie pokazywane wcześniej w Polsce: Three times Hou Hsiao- hsiena (Tajwan), Mixed Doubles Rajata Kapoora (Indie), Walking on the Wild Side Hana Jie (Chiny), Madeinusa Claudii Llosy (Peru), Gradually Maziara Miri (Iran).

Olbrzymia większość “egzotycznych” filmów nie ma szans na dystrybucję w polskich kinach czy chociażby na emisję w telewizji. Od grudnia ubiegłego na antenie kanału filmowego ALE KINO! emitowane jest pasmo tematyczne Ale świat!, w którym pokazywane będą najlepsze obrazy pochodzące spoza naszego kręgu kulturowego. Pasmo Ale świat! jest kontynuacją i rozszerzeniem programu corocznego festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO!

Uroczyste otwarcie festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! odbędzie się 15 listopada. Organizatorzy zaproszą Ambasadorów i dyplomatów zaprzyjaźnionych państw, przedstawicieli władz państwowych i lokalnych oraz przedstawicieli środowisk akademickich i filmowych Warszawy. Po projekcji filmu inaugurującego festiwal będzie miał miejsce bankiet.

Pokazy filmów odbędą się w dniach 17-23 listopada w Warszawie, a następnie w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi znawcami tematyki prezentowanej w filmach.

A to już wiesz?  ?Samsung inspiruje w kuchni?- Twoja szansa na atrakcyjne nagrody

Pierwsza edycja festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! pokazała jak duże jest w Polsce zainteresowanie odległymi kulturami. W projekcjach wzięło udział ponad 5 500 widzów. Nagrodę publiczności zdobył film Podróżnicy i magowie z Buthanu. Organizatorom udało się dotrzeć do wielu osób ciekawych świata, które dotychczas nie korzystały w jego poznawaniu ze wspaniałego medium jakim jest kino. Gościliśmy znanych fotoreporterów, pisarzy, naukowców oraz tysiące podróżników, którzy zechcieli skonfrontować swoje dotychczasowe doświadczenia z wizjami filmowców opisujących swoją kulturę językiem filmu.

Organizatorami festiwalu jest kanał filmowy ALE KINO! oraz Agencja Promocji Ma?ana we współpracy z Ambasadą Francji w Polsce.

Sponsorem uroczystego otwarcia Festiwalu oraz paneli dyskusyjnych jest Freixenet.

Patronat medialny nad festiwalem objęły miesięczniki ?Film? i ?Kino?, ?Gazeta Wyborcza? oraz portal internetowy Stopklatka.pl.

Informacje o programie imprezy wkrótce na www.manana.pl oraz www.alekino.pl

Źródło Freixenet Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy