Wiadomości branżowe

XBOX 360 JUŻ OD 3 LISTOPADA W POLSCE

Już jesienią tego roku pasjonaci gier wideo krajów Europy Centralnej przeniosą się w erę gier i rozrywki nowej generacji    Warszawa 29 sierpnia 2006 – Firma Microsoft® poinformowała o planach wprowadzenia 3 listopada 2006 r. konsoli Xbox 360 do Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wydarzenie to, w połączeniu

Już jesienią tego roku pasjonaci gier wideo krajów Europy Centralnej przeniosą się w erę gier i rozrywki nowej generacji

  

Warszawa 29 sierpnia 2006 ? Firma Microsoft? poinformowała o planach wprowadzenia 3 listopada 2006 r. konsoli Xbox 360 do Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wydarzenie to, w połączeniu z zapowiadanym wprowadzeniem Xbox 360 na rynek południowoafrykański, zwiększy z 16 do 21 liczbę krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), w których konsola będzie w sprzedaży.

Plany wprowadzenia konsoli Xbox 360 zostały ogłoszone w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 23 sierpnia 2006 r. w Lipsku podczas targów Games Convention 2006. Firma Microsoft podała również ceny konsoli w poszczególnych krajach. W Polsce będą się kształtowały następująco: 1199 zł za Xbox 360 Core System i 1599 zł za Xbox 360.

Od 3 listopada, na półki sklepowe trafią takie gry jak: ?Project Gotham Racing 3? (Bizarre Creations/Microsoft Game Studios), ?Kameo? (Rare/MGS) oraz ?Perfect Dark Zero? (Rare/MGS). W kolejnych tygodniach, oferta gier działających na konsoli Xbox 360 zostanie poszerzona o:  ?Gears of War? (Epic Games/MGS), ?Crackdown? (Real Time Worlds/MGS), ?Viva Pinata? (Rare/MGS) i ?Forza 2? (MGS). Entuzjaści gier video będą mogli zaopatrzyć się również w akcesoria do konsoli: bezprzewodowy kontroler Xbox 360, dodatkowe zasilanie (Battery Pack) oraz pilot do zdalnego sterowania multimediami i konsolą (Xbox 360 Universal Media Remote).

?Bardzo się cieszymy z możliwości dostarczenia Xbox 360 graczom w Polsce, Słowacji, Czechach  i na Węgrzech jeszcze przed Świętami. Do tego okresu zamierzamy sprzedać 10 milionów nowych konsol na całym świecie? ? powiedział Chris Lewis, Regional Vice President for EMEA Home and Entertainment Division firmy Microsoft. ?Obserwujemy olbrzymi wzrost zainteresowania rozrywką elektroniczną w krajach Europy Centralnej ? zwiększenie liczby krajów, w których Xbox 360 będzie dostępny, pozwala nam budować rozwojową platformę biznesową we współpracy z naszymi partnerami oraz dostarczać graczom moc doznań związanych z użytkowaniem konsoli Xbox 360. Robimy wszystko, by gry i akcesoria do Xbox 360 były dostępne wraz z pojawieniem się konsoli na rynku? ? podsumował Chris Lewis.

A to już wiesz?  Jak skutecznie walczyć z cellulitem - ANNA PIKURA

?To dobra wiadomość dla wszystkich fanów elektronicznej rozrywki w Polsce ? konsola nowej generacji Xbox 360 oraz najnowsze, popularne na całym świecie gry i akcesoria, trafią jeszcze przed Świętami na półki sklepowe w całym kraju? ? powiedział Bartłomiej Danek z polskiego oddziału firmy Microsoft. ?Konsola Xbox 360 przyciąga olbrzymie zainteresowanie polskich graczy, ponieważ nie tylko oznacza dostępność najpopularniejszych tytułów gier w sklepach, ale również zapowiada szereg wyjątkowych wydarzeń w świecie młodzieżowym. Jej premiera oznacza wejście w nową erę elektronicznej rozrywki i dynamiczny rozwój rynku gier w Polsce.? ? podsumował Bartłomiej Danek.

W 2006 roku, konsola Xbox 360 będzie wprowadzana również na rynki kolejnych krajów, takich jak Indie i Brazylia. Do końca 2007 roku, Xbox 360 będzie dostępny w blisko 40 krajach na całym świecie. 

***

O Xbox  360

Xbox 360 to najbardziej wydajna konsola gier video i rozrywki, oferująca kolejną generację usługi gier online – Xbox Live, oraz dostarczająca wyjątkowe przeżycia związane z cyfrową rozrywką popularną wśród graczy. W 2005 roku Xbox 360 został wprowadzony w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Japonii, a następnie w 2006 roku w Australii, Kolumbii, Hong Kongu, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze i na Tajwanie. Więcej informacji na temat konsoli Xbox 360 dostępnych jest na stronie: http://www.xbox.com/xbox360

O Microsoft

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 60 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 230 osób w Polsce.

A to już wiesz?  Biovax do włosów blond: intensywne piękno, naturalny blask

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem ?wykluczenia informacyjnego?. W trakcie swojej niemal 14-letniej obecności w naszym kraju, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne. Od 2003 roku różnym organizacjom pozarządowym przyznano w sumie 6 grantów na realizację projektów edukacyjnych Unlimited Potential. W maju 2005 roku zainaugurowana została działalność Forum Edukacji Microsoft – inicjatywy, która skupia wszystkie projekty i programy społeczno-edukacyjne realizowane w Polsce przez Microsoft.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.

***

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Źródło XBOX 360. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy