Wystrój wnętrz

Biurka dziecięce w 3 liniach do pokoju ucznia

Biurka do pokoju ucznia Zbliża się początek roku szkolnego, jest to więc ostatni czas nie tylko na skompletowanie książek i materiałów do nauki, ale także

Biurka do pokoju ucznia

Zbliża się początek roku szkolnego, jest to więc ostatni czas nie tylko na skompletowanie książek i materiałów do nauki, ale także na urządzenie lub przystosowanie pokoju dziecka, które będzie chodzić do szkoły. Rodzice szukający stonowanych mebli i dodatków do pokoju ucznia, najlepsze rozwiązania znajdą w Caramella. Firma posiada w ofercie stylizowane biurka dziecięce, pojemne regały oraz inne meble i dodatki dekoracyjne dla starszego dziecka.

Wygodne biurko powinno posiadać w swoim pokoju dziecko, które jest w wieku przedszkolnym. Może przy nim rysować, malować czy wycinać, a więc kształtować swoje zdolności manualne. W przypadku starszych dzieci, które chodzą do szkoły, mebel ten jest niezbędny do codziennej nauki.Caramella wykonuje meble do kompleksowego wyposażenia pokoju dziecięcego, w tym także biurka, w linii romantycznej, klasycznej i francuskiej.

Biurka dziecięce w 3 liniach

1. Romantyczne dla dziewczynki
Cechą charakterystyczną biurka dziewczęcego z linii romantycznej są delikatne zaokrąglone kształty, stworzone przezdekor w postaci falki oraz okrągłe,stylizowane nóżki.Biurko posiada nadstawkę, będącą nie tylko jego ozdobą – może pomieścić niezliczone ilości drobnych szpargałów. Wymiary mebla: szerokość 113 cm, wysokość 76 cm i głębokość 60 cm, nadstawka: 26 cm wysokości i 25 cm głębokości.

2. Klasyczne dla chłopca.
Z kolei biurko z linii klasycznej zostało stworzone z myślą o chłopcach. Charakteryzują je uniwersalne, stylowe kształty, ozdobione jest dekoracyjnym frezem, pilastrami i wysokim gzymsem. Dół wykończony jest klasycznym cokołem.Biurko posiada nadstawkę, będącą nie tylko jego ozdobą – może pomieścić niezliczone ilości drobnych szpargałów. Wymiary mebla: szerokość 117 cm, wysokość 76 cm i głębokość 60 cm, nadstawka: 26 cm wysokości i 25 cm głębokości.

3. Francuskie dla ucznia lub uczennicy
Kolejna propozycja Caramella tobiurko z linii francuskiej, przeznaczone zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Ozdobione jestdekoracyjnym frezem i wysokimgzymsem na górze oraz klasycznym cokołem na dole. Wymiary mebla: szerokość 120 cm, wysokość 75 cm i głębokość 58 cm.

Jak właściwie korzystać z biurka?
W czasie wakacji nasze pociechy spędzają czas w ruchu, bawiąc się na dworze czy w domu, natomiast od września będą musiały przebywać kilka godzin w pozycji siedzącej w ławce, a następnie w domu przy odrabianiu lekcji. Dlatego, jako rodzice, musimy je uczulać, aby miały prawidłową postawę podczas nauki przy biurku. W tym celu należy zakupić biurko i krzesło w odpowiedniej wielkości i kształcie.

Przede wszystkim dziecko musi siedzieć wyprostowane, z rękoma swobodnie opartymi na blacie i ugiętymi pod kątem 90 stopni. Nogi ucznia powinny być oparte o podłogęi ugięte w kolanach, również pod kątem 90 stopni. Pozycja taka jest konieczna, aby odciążyć kręgosłup, a zwłaszcza jego odcinek lędźwiowy.

Biurko należy właściwie oświetlić, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, kiedy po powrocie ze szkoły bardzo szybko robi się ciemno i dziecko odrabia lekcje głównie przy sztucznym świetle. Lampka musi oczywiście stać po stronie przeciwległej do pracy ręki dziecka, czyli dla dziecka praworęcznego oświetlenie stanie po lewej stronie biurka.

biurko_francuskie_caramella-001-2014-08-13 _ 18_35_52-80

biurko_klasyczne_chlopcy_caramella-002-2014-08-13 _ 18_35_52-80

biurko_romantyczne_dziewczynki_caramella-003-2014-08-13 _ 18_35_52-80

Link do zakładki nt. biurek dziecięcych z 3 różnych linii http://www.caramella.pl/do_pokoju/meble/biurka

hastagi na stronie:

#biurka stylowe dzieciece #biurko dla dziewczynki #biurko dziecięe

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy