Wiadomości branżowe

GALAXY Note 8.0 dostępny w Polsce

Samsung GALAXY Note 8.0 to pierwszy na świecie 8-calowy tablet wyposażony w precyzyjny rysik S-Pen. Jest propozycją dla wszystkich kreatywnych użytkowników, którzy poszukują niedużego i zapewniającego niezrównany komfort pracy multimedialnego narzędzia.

Tablet Samsung GALAXY Note 8.0 to kolejna propozycja z serii wielofunkcyjnych urządzeń wyposażonych w rysik. Pozwala na odtwarzanie filmów Full HD i muzyki w większości popularnych formatów (także bezstratnym FLAC), czytanie elektronicznych książek i publikacji, korzystanie z poczty elektronicznej, przeglądanie Internetu i wygodną pracę. GALAXY Note 8.0 gwarantuje wydajne współdziałanie wielu aplikacji jednocześnie. Pozwala przy tym na wykonywanie połączeń głosowych, czyli może być wykorzystywany jak bardzo duży smartfon, co jest unikalną funkcją w tej klasie urządzeń. Natomiast inteligentny i precyzyjny rysik S-Pen dodaje tabletowi funkcjonalność tradycyjnego papieru i długopisu, a pakiet narzędzi i szablonów S Note, umożliwia tworzenie, edycję, zarządzanie i udostępnianie różnych typów dokumentów.

Innowacją zastosowaną w GALAXY Note 8.0 jest tryb czytania (Reading Mode), przystosowujący ekran urządzenia specjalnie do wyświetlania e-booków. A gdy znudzi nam się czytanie i granie w gry, możemy wykorzystać tablet jako uniwersalny pilot, który steruje domowym telewizorem lub dekoderem. GALAXY Note 8.0 został wyposażony także w wiele innych, przydatnych funkcji, takich jak np. możliwość podzielenia 8-calowego ekranu na okna i uzyskania łatwego dostępu do wielu aplikacji jednocześnie, czy Air View ułatwiająca podgląd plików i katalogów już po zbliżeniu rysika do ekranu. Najnowsze wersje gier i aplikacji dla Note 8.0 można pobierać ze sklepu Samsung Apps. 

Inteligentny asystent

Dzięki płaskiej i kompaktowej budowie GALAXY Note 8.0 doskonale nadaje się dla wymagającego i aktywnego użytkownika. Jedną z możliwości tego urządzenia jest przechowywanie prywatnych i służbowych danych lokalnie w urządzeniu, na karcie pamięci lub w chmurze oraz wydajne zarządzanie treściami, dzięki czemu tablet staje się idealnym, poręcznym organizerem. Praktyczne szablony S Note i usługa S Planner ułatwiają wykonywanie codziennych czynności ? tablet może służyć jako notatnik do zapisywania listy rzeczy do zrobienia, jako kalendarz lub pamiętnik. 

Nowa era S-Pen

Rysik S-Pen został zaprojektowany od nowa, aby stał się jeszcze bardziej dokładny i pomocny dla kreatywnych użytkowników. S-Pen chowany jest we wnętrzu GALAXY Note 8.0 i stanowi rozszerzenie urządzenia. Jego wysunięcie powoduje automatyczne uruchomienie innowacyjnych funkcji, takich jak Pen Detection (przydatne menu podpowiedzi) czy Page Buddy (intuicyjne uruchamianie ostatnio używanego ekranu domowego S Note). Funkcja S-Pen Gesture zapewnia łatwą edycję i przycinanie obrazów i treści, a Paper Artist i Photo Note umożliwiają kreatywną personalizację fotografii. Rysik gwarantuje jeszcze większą dokładność zamiany pisma ręcznego na tekst. Współpracujący z nim pakiet Productivity Tools pozwala na rozpoznawanie formuł i kształtów. Ponadto użytkownik może ? dzięki technologii WACOM ? korzystać z rysika S-Pen do obsługi przycisków menu / cofnij znajdujących się na urządzeniu. 

Sugerowane ceny detaliczne Samsung GALAXY Note 8.0: 1599 zł (wersja WiFi) i 1999 zł (wersja GSM).

GALAXY Note 8.0 ? dane techniczne 

Transmisja danych

HSPA+ (odbieranie do 21Mb/s, wysyłanie do 5.76Mb/s)

Procesor

Procesor czterordzeniowy 1.6GHz Exynos 4412
Pamięć RAM 2GB

Wyświetlacz

8? TFT WXGA (800x1280, 189 ppi), 16mln. kolorów

System operacyjny

Android 4.1.2 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tył): 5 MPix z AutoFocus i stabilizacją obrazu Dodatkowy (przód): 1.3 MPix

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.263, H.264, WMV, DivX, (1080p Full HD wideo w jakości 30 klatek na sekundę)
Wyjście HDMI MHL (wymagana przejściówka)

Audio

Kodeki: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, AC3, FLAC, wejście słuchawkowe 3.5mm (jack), głośnik stereo

Zoptymalizowane funkcje S Pen

S Pen Experience - S Note, S Planner, Email z integracją pisma ręcznego - Quick Command, Easy Clip, Photo Note, Paper Artist
Air View
Popup Note, Popup Video
Shape Match, Formula Match, Idea Sketch

Udostępnianie

Samsung AllShare Play Samsung AllShare Cast(WiFi Display) ? mirroring i rozszerzanie Samsung AllShare Framework

Treści i usługi

Samsung Apps ? płatność kartą kredytową i premium SMS
Samsung Kies /Samsung Kies Air
Samsung TouchWiz / Samsung L!ve Panel
Samsung Hub - Game Hub - Readers Hub
Komunikator mobilny Samsung ChatOn (wersja 2.0)
Smart Stay, Direct Call
Group Play
Samsung Link (wcześniej AllShare Play)
Page Buddy/ Tag Buddy/ Word Buddy
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation, Google Downloads
Awesome Note, Flipboard
Pakiet aplikacji biurowych Polaris Office
Rozbudowany klient poczty zgodny z MS Exchange ActiveSync Szyfrowanie danych, VPN, obsługa zaawansowanych reguł bezpieczeństwa

GPS

A-GPS + GLONASS (wersja 3G)

Łączność

3G 850/900/1900/2100MHz; 2G 850/900/1800/1900MHz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4 & 5 GHz), Wi-Fi Direct, AllShareCast, Bluetooth 4.0 USB 2.0 z MHL i trybem hosta (przejściówka wymagana)

Czujniki

Akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy

Pamięć

16GB + czytnik kart microSD (do 64GB)
50GB na koncie Dropbox w chmurze

Wymiary

210,8 X 135,9 mm, 338 g (wersja 3G)

Bateria

Standardowa bateria Li-ion 4.600mAh

 * Dostępność funkcji połączeń głosowych może być różna w poszczególnych krajach

* Dostępność funkcji Samsung Hubs i Google może być różna w poszczególnych krajach

* Wszystkie przedstawione w niniejszym dokumencie funkcje, dane techniczne i inne informacje na temat produktu (w tym m. in. informacje o jego zaletach, budowie, cenie, komponentach, parametrach, dostępności i możliwościach) mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi.

* Android, Google, Android Beam, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation i Google Downloads są znakami towarowymi Google Inc.

O Samsung Electronics Co, Ltd. Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts