Wiadomości branżowe

Mini WP coraz większa

Mini.wp.pl, wersja Wirtualnej Polski dedykowana na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne, poszerza swoją zawartość o kolejny serwis. Teraz pozwala internautom na korzystanie – zawsze i wszędzie – z informacji

Mini.wp.pl, wersja Wirtualnej Polski dedykowana na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne, poszerza swoją zawartość o kolejny serwis. Teraz pozwala internautom na korzystanie – zawsze i wszędzie – z informacji dostępnych w największej internetowej encyklopedii świata, Wikipedii, dostępnej pod adresem wikipedia.wp.pl.

We wrześniu 2009 roku, dzięki porozumieniu France Telecom (do FT w ramach Grupy TP należy Wirtualna Polska) i Fundacji Wikimedia powstał serwis wikipedia.wp.pl, oferujący jednoczesny dostęp do wybranych wiadomości i usług Wirtualnej Polski oraz haseł zamieszczonych w Wikipedii. Połączenie informacji prezentowanych przez portal w najważniejszych grupach serwisów tematycznych (informacja, biznes, edukacja, rozrywka, itd.) z największą bazą encyklopedyczną we współczesnym Internecie sprawiło, że użytkownicy WP zyskali nowe możliwości poszerzania i uzupełniania swojej wiedzy.

Od teraz projekt wikipedia.wp.pl dostępny jest również w wersji przenośnej. Korzystać z niej można z dwóch poziomów – strony głównej serwisu mini.wp.pl lub bezpośrednio przez adres m.wikipedia.wp.pl.

Internauci używający mobilnej wersji WP, przeglądający np. serwisy informacyjne, mogą – podobnie jak w wersji „standardowej” – nie tylko otrzymywać wiadomości prezentowane w witrynach tematycznych Wirtualnej Polski, ale także hasła z internetowej encyklopedii. Z m.wikipedia.wp.pl korzystać można w dowolnym miejscu i czasie; wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Wersja mobilna portalu wzbogaciła się tym samym o kolejną, silną witrynę. Internauci w bardzo wygodny sposób korzystać mogą z bieżących wiadomości, rozrywki, sportu, poczty, porównywarki cen oraz, od teraz, z olbrzymiej bazy, jaką jest Wikipedia – mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek. Staramy się zresztą regularnie wzbogacać kontent mini.wp.pl, zachowując równowagę między wiedzą a rozrywką. W marcu uruchomiliśmy wersję mobile rozrywkowego serwisu dla panów m.jegoego.pl, teraz ponownie stawiamy na rzeczową informację. Przy czym, co warto podkreślić, wszystkie wersje przenośne serwisów są lekkie i przystosowane do małych wyświetlaczy telefonów. Użytkownik z łatwością więc, niezależnie od modelu aparatu, nie tylko przeczyta artykuł, ale też przejrzy galerie zdjęć, sprawdzi maile, itd.

mini.wp.pl

 
***
Więcej o mini.wp.pl:
Serwis mini.wp.pl umożliwia użytkownikom dostęp do kluczowych witryn portalu Wirtualna Polska m.in. Wiadomości, Sportu, Filmu, Muzyki, Kobiety, Faceta, Pogody, itd. WP udostępnia też słowniki językowe na komórkę, program telewizyjny 250 stacji, repertuar kin, oferuje dostęp do największej poczty e-mail w kraju (poczta.wp.pl), informacji biznesowych (np. giełdowych), a także porównywarki cen tanio.pl (m.tanio.pl)

Więcej o Wikipedii
Wikipedia, (wikipedia.org), to wielojęzyczny projekt internetowej wolnej encyklopedii działającej na zasadzie otwartej treści. Wikipedia zarządzana jest przez niekomercyjną organizację Fundację Wikimedia. Dostępna jest w 272 językach, zawiera ponad 14 mln artykułów opracowanych przez globalną społeczność wolontariuszy, liczącą ponad 100 000 osób. Fundacja Wikimedia ma siedzibę w San Francisco, a utrzymuje się z darowizn zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw.

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#mini glencairn whisky glass mail

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy