Wiadomości branżowe

Five o?clock, czyli angielski nastrój w Twoim domu

Teaser

Słoneczne popołudnie, na zegarze dochodzi piąta, a letnia atmosfera sprzyja błogiemu relaksowi w domowym zaciszu. To idealny moment na filiżankę herbaty i chwilę wytchnienia od gwaru wielkomiejskich ulic.  Kilka minut spędzonych w przytulnym wnętrzu wystarczy, by się wyciszyć. Przenieśmy się zatem w nastrój rodem z angielskiej powieści. Wyobraźnia na start!

Aby podczas odpoczynku móc oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości, spróbujmy wykreować w naszym pomieszczeniu sprzyjającą temu aurę. Delikatne, pastelowe kolory pozwolą na wyciszenie i nadadzą wnętrzu baśniowy charakter. Warto zadbać również o ochronę przeciwsłoneczną wnętrz, co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach usytuowanych w miejscach narażonych na duże nasłonecznienie. Element ten stanowić może ciekawą dekorację, która - poza praktycznym zastosowaniem - wprowadzi do naszych czterech ścian pogodny nastrój. Rolety czy zasłony to również dobry kontrapunkt do klasycznie wykończonych, jasnych ścian.

Prostota szczytem wyrafinowania

Popularna od zawsze biel wcale nie musi być surowa i nudna. ? Schludnie urządzony, jasny pokój urozmaicić możemy akcesoriami, które wydobędą jego urok zachowując jednocześnie niezobowiązujący charakter. Subtelnym dopełnieniem może być na przykład zasłona w delikatne różyczki, która wprowadzi latem odrobinę wiosennej świeżości. ? radzi Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner. Tego typu akcenty na pewno zachwycą entuzjastów ekranizacji brytyjskich powieści, a stonowanemu pomieszczeniu nadadzą oryginalny rys.

W krainie fantazji

Klasyczna prostota inspirowana wystrojem angielskiego dworku zadowoli domowników ? sprawdzi się doskonale jako miejsce rodzinnych spotkań przy herbacie, czy długich rozmów z przyjaciółmi. Marzycielom zaś pozwoli na błogie przemierzanie najbardziej odległych zakątków bajkowych światów. Przytulnie zaaranżowane miejsce odpoczynku z pewnością zachwyci wszystkich ? przecież każdy potrzebuje czasem ucieczki do krainy fantazji.

Źródło FRANC GARDINER. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts