Wiadomości branżowe

Modnie i ekologicznie ? produkty PPG Deco Polska bezpieczne dla zdrowia i środowiska

  Elegancko i stylowo urządzone wnętrza to już nie wszystko. Coraz częściej wybierając meble, sprzęt domowy i dodatki sprawdzamy, czy są one ekologiczne. Dotyczy to również produktów służących do wykańczania i dekorowania naszych domów i mieszkań, takich jak farby i lakiery. W oparciu o te trendy oferta farb i lakierów PPG Deco Polska została dopasowana do europejskich

 

Elegancko i stylowo urządzone wnętrza to już nie wszystko. Coraz częściej wybierając meble, sprzęt domowy i dodatki sprawdzamy, czy są one ekologiczne. Dotyczy to również produktów służących do wykańczania i dekorowania naszych domów i mieszkań, takich jak farby i lakiery. W oparciu o te trendy oferta farb i lakierów PPG Deco Polska została dopasowana do europejskich standardów bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska.

Ekologia i dbałość o zdrowie stały się w ostatnim czasie niezwykle modne. Stały się stylem życia. Elementem determinującym codzienne wybory. Spacery, basen, sortowanie śmieci, zdrowa żywność, oszczędzanie wody i energii, recykling, papierowe torby w sklepach. Mimo, iż motywy tych działań są różne, to jednak faktem jest, że mają one dobry wpływ na nas i nasze otoczenie.

W trosce o nasze zdrowie, niemal we wszystkie dziedziny życia wprowadzane są nowe przepisy ograniczające poziom emisji szkodliwych dla nas substancji. Najbliższym nam otoczeniem jest nasz dom, mieszkanie, miejsce pracy ? wnętrza, w których spędzamy dużą część naszego czasu.  Nie dziwi więc fakt, że rygorystyczne przepisy ze sfery ochrony zdrowia i środowiska objęły swym zasięgiem m.in. grupę farb i lakierów, którymi malujemy ściany, meble, podłogi i inne przedmioty w naszych wnętrzach. Zgodnie z normami określonymi przez Unię Europejską, w farbach i lakierach produkowanych od 1 stycznia 2010 roku musi zostać ograniczona zawartość szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO)*.

Zawarte w farbach rozpuszczalniki przedostają się do powietrza głównie w procesie wysychania farby na pomalowanej nią powierzchni, a ich duże stężenie może negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Salon, sypialnia, pokój dziecięcy kuchnia, czy łazienka ? chcemy żeby każde pomieszczenie w domu wyglądało elegancko. Staramy się więc zaaranżować je zgodnie z naszym gustem, przy użyciu jak najlepszych materiałów. Jednak podążając za ekologicznym duchem, wybierajmy produkty ekologiczne, które są przyjazne nam i środowisku. W bogatej ofercie marek Dekoral, Drewnochron, Domalux i Cieszynka znajdziemy dokładnie to czego szukamy ? ekologiczne farby i lakiery, dzięki którym nasze mieszkanie będzie budziło zachwyt gości, a nam pozwoli czuć się w nim wyjątkowo dobrze i zdrowo. Receptury wszystkich produktów oferowanych w ramach tych marek zostały dostosowane do rygorystycznych norm LZO poprzez maksymalne ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Mimo poczynionych zmian recepturowych nie zostały pogorszone parametry techniczne i jakościowe tych produktów. W wielu przypadkach nawet, dzięki modyfikacjom udało nam się podwyższyć parametry naszych dotychczasowych produktów, mówi Aneta Jarosz-Pałach z firmy PPG.  

Niepowtarzalny klimat we wnętrzu osiągniemy malując ściany ekologicznymi emulsjami do ścian i sufitów marki Dekoral. Bogactwo ich kolorów i dostępnych efektów dekoracyjnych w połączeniu z ich bezpieczeństwem dla zdrowia i środowiska pomogą odmienić każde wnętrze, a co najważniejsze będą pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie. Piękno starej podłogi w salonie możemy uwydatnić wybierając w tym celu odpowiednie lakiery marki Domalux, które dzięki ekologicznej formule i bezzapachowości ułatwią nam prace remontowe i późniejszą eksploatację. Starym drewnianym meblom możemy nadać nowego charakteru malując je lakierobejcą marki Drewnochron np. Lakierobejcą Żelową, która ma właściwości hipoalergiczne podparte atestem Bezpieczeństwa Zabawek.

Stosując ekologiczne oraz zgodne z VOC 2010 produkty PPG Deco Polska mamy gwarancję, że również remontując czy odnawiając swoje mieszkanie wybieramy rozwiązania najlepsze, a przy tym przyjazne dla środowiska oraz nas samych.

*Lotne Związki Organiczne (LZO) lub z j. ang. Volatile Organic Compounds (VOC) to naturalne lub syntetyczne substancje chemiczne, które przedostają się do atmosfery m.in. ze spalin samochodowych i lotniczych, środków do polerowania drewna, detergentów, zmiękczaczy tkanin, a także z farb i lakierów. Lotne związki reagując ze światłem słonecznym obniżają poziom ozonu, zwiększając zanieczyszczenie powietrza i globalne ocieplenie, stanowiąc tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Producent: PPG Industries
www.dekoral.pl; www.domalux.pl, www.drewnochron.pl

PPG z siedzibą w Pittsburghu jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma PPG zarządza ponad 140 zakładami przemysłowymi w ponad 60 – ciu krajach. Wartość sprzedaży w 2008 roku wyniosła 15, 8 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (symbol: PPG).

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.ppg.com

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#produkty ppg

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy