Wiadomości branżowe

Sopot Ergo Hestia Windsurfing Festival ? start

Sopot Ergo Hestia Windsurfing Festival to święto europejskiego windsurfingu olimpijskiego. Od 25 czerwca do 9 lipca u wybrzeży Sopotu zawodnicy rywalizować będą o miano najlepszych deskarzy w Europie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Sopocki Klub Żeglarski Hestia Sopot.

Ta jedna z najważniejszych i największych imprez żeglarskich nie tylko w Polsce, ale również na świecie składać się będzie z dwóch części: Mistrzostw Europy RS:X Juniorów i Mistrzostw Europy RS:X Seniorów.

Na sopockim akwenie rywalizować będzie cała światowa czołówka. Wśród obecnych nie zabraknie medalistów igrzysk olimpijskich – Juliena Bontempsa oraz Shahara Zubari, który jest obrońcą tytułu Mistrza Europy. Do rywalizacji z nimi włączą się Mistrz Świata 2009 Nick Dempsey oraz reprezentujący barwy SKŻ Hestia Sopot – Przemysław Miarczyński. Wśród pań rywalizacja zapowiada się równie interesująco. Mistrzyni z ubiegłego roku Marina Albau będzie musiała się napracować, by obronić tytuł, ponieważ miejscowe zawodniczki Maja Dziarnowska, Małgorzata Białecka oraz powracająca po przerwie związanej z narodzinami dziecka Zofia Klepacka nie ułatwią jej zwycięstwa.

Mistrzostwa Europy Juniorów olimpijskiej klasy RS:X to miejsce, gdzie można obserwować w akcji przyszłych olimpijczyków. Zawodnicy ścigają się na takich samych deskach, jak ich starsi koledzy i koleżanki, jednak żagle ograniczone zostały do 8,5 m kw. powierzchni. W tym roku, po raz pierwszy w historii, zawody juniorskie bezpośrednio poprzedzają imprezę seniorską.  Ceremonia wręczenia medali juniorom połączona zostanie z uroczystościami otwarcia imprezy seniorskiej, co dla wielu młodych zawodników będzie okazją do poznania swoich sportowych idoli.

Z roku na rok windsurfing w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Specjalnie dla miłośników tej dyscypliny, w czasie Mistrzostw Europy na sopockim molo ustawiony będzie telebim, dzięki któremu będzie można na bieżąco śledzić wyniki rywalizacji. Na plaży powstanie specjalna strefa kibica.

 

Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy