Wiadomości branżowe

Pomóż poszkodowanym w tragedii katowickiej

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z serwisem Allegro.pl przygotowała aukcję charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc poszkodowanym i rodzinom ofiar tragedii, jaka wydarzyła się w Katowicach. Swoje przedmioty na aukcję przekazali między innymi: Ksiądz Arcybiskup Henryk Muszyński, Grzegorz Miecugow oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Aukcja pod adresem www.caritas.allegro.pl potrwa do końca miesiąca.Oryginalna maska afrykańska przekazana przez Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego Metropolitę Gnieźnieńskiego, książki Czesława Miłosza i Grzegorza Miecugowa z autografami oraz obraz malowany ustami autorstwa Ryszarda Manuszaka, niepełnosprawnego artysty ? to tylko niektóre przedmioty, jakie można licytować w aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej i serwis Allegro.pl.
- Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tragedii, wiedzieliśmy, że niezbędna będzie pomoc dla ofiar, poszkodowanych i ich rodzin. Od razu przystąpiliśmy do działania. - opowiada ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas AG. - Niejednokrotnie przeprowadzaliśmy już aukcje charytatywne. Zawsze udawało nam się zebrać duże sumy pieniędzy. W obliczu tej tragedii wierzymy, że internauci nie pozostaną obojętni i chętnie będą licytować ofiarowane przedmioty - dodaje Artur Brzęczkowski z Allegro.pl.
Pieniądze, jakie zostaną zebrane w czasie aukcji będą przekazywane do Caritas Polska, która koordynuje przebieg akcji pomocowej dla poszkodowanych w całej Polsce (środki trafią do diecezji katowickiej oraz innych diecezji, w których mieszkały ofiary lub ich bliscy). Dyrektorzy Caritas diecezjalnych już teraz odwiedzają pogrążone w żałobie rodziny zmarłych i przekazują im zapomogi pieniężne, a także rozmawiają o ich potrzebach materialnych, psychicznych i duchowych. Rozmiary tragedii są tak wielkie, że aby zapewnić skuteczną pomoc wszystkim, którzy ucierpieli wciąż potrzebne są nowe środki.W pierwszej kolejności zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie natychmiastowej pomocy medycznej osobom rannym oraz na wypłacanie zasiłków potrzebnych do codziennej pielęgnacji i rehabilitacji. Caritas będzie uczestniczyła także w działaniach długofalowych ? finansowane będą koszty leczenia oraz rehabilitacji poszkodowanych. W katastrofie zginęli rodzice wielu dzieci ? Caritas otoczy je szczególną opieką. Akcja na stronie www.caritas.allegro.pl potrwa do końca miesiąca.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz serwis Allegro.pl zwracają się z serdeczną prośbą do wszystkich użytkowników internetu o przekazywanie przedmiotów na aukcję charytatywną. Czekamy na pamiątki, materiały archiwalne, płyty z autografami artystów i inne rzeczy, które warto wystawić do licytacji. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: [email protected] lub 61/425-57-82 (biuro Caritas w Gnieźnie jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.00).

www.allegro.pljest wyłącznym partnerem internetowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Do 14 lutego na aukcjach internetowych można sprzedawać dowolne przedmioty, z których dochód przekazywany jest WOŚP.więcej:www.aukcje.wosp.org.plCaritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej jest kościelną instytucją charytatywną zajmującą organizowaniem, koordynowaniem i kierowaniem całą kościelną akcją charytatywną w archidiecezji gnieźnieńskiej. Więcej:www.caritas.gniezno.pl
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts