Wiadomości branżowe

Odyseusze z PG mistrzami Polski

Drużyna międzynarodowego konkursu "Odyseja Umysłów" z Politechniki Gdańskiej zdobyła tytuł Mistrzów Polski i zakwalifikowała się do światowych finałów Odysei, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych.Nasi mistrzowie studiują na WETI. Team przyjął nazwę Politechnika Gdańska WETI KSD (skrót od nazwy Katedry Systemów Decyzyjnych).

Drużyna międzynarodowego konkursu “Odyseja Umysłów” z Politechniki Gdańskiej zdobyła tytuł Mistrzów Polski i zakwalifikowała się do światowych finałów Odysei, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych.

Nasi mistrzowie studiują na WETI. Team przyjął nazwę Politechnika Gdańska WETI KSD (skrót od nazwy Katedry Systemów Decyzyjnych). Tworzą go Karolina Drobotowicz, Rafał Gajewski, Zuzanna Opyd, Justyna Przybylska, Łukasz Ruczyński, Wiktor Szulfer i Weronika Ważna.

W konkursie Odyseja Umysłu co roku udział bierze kilkadziesiąt tysięcy studentów i uczniów z całego świata. Ideą konkursu jest zachęcanie do kreatywnego myślenia i znajdowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Konkurs łączy w sobie bloki techniczne i humanistyczne. Co roku uczestnicy mierzą się z pięcioma rodzajami problemów (od czysto technicznych po teatralne). Zwyciężają najciekawsze rozwiązania. Drużyna z PG zmierzyła się z problemem konkursowym pod tytułem “Strachy Na Lachy”. Był to temat techniczno-artystyczny. Drużyna miała za zadanie wymyślić przedstawienie, podczas którego użyte zostaną cztery efekty specjalne stworzone przez nią. Sędziowie konkursowi docenili zarówno złożoność techniczną prezentowanych przez studentów PG efektów, jak i ich twórcze zastosowanie. Projekt efektu dźwiękowego autorstwa Odyseuszy z ETI znalazł się wśród najlepszych rozwiązań. Został oparty na zasadzie działania akcelerometru, który w zależności od nadanego urządzeniu przyspieszenia oraz jego kąta wychylenia z położenia równowagi generował odpowiednią falę, zakłócającą oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Finał  na Iowa State University odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

funpage drużyny

https://www.facebook.com/dododidbad

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Dom Wina wprowadza na polski rynek wina Chateaux z oferty Grupy Freixenet / Yvon Mau

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy