Wiadomości branżowe

Moc świątecznych życzeń na niezwykłych kartkach

W każdym małym artyście drzemie ukryty Picasso, Tycjan lub Van Gogh. Trzeba go tylko odkryć,  a wartość dzieła staje się wówczas bezcenna. Udowodnili to podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, którzy przygotowali projekty do tegorocznych kartek świątecznych dla Nestlé Nutrition i Alima-Gerber S.A.

Święta to wyjątkowy czas, który nieodłącznie kojarzy się ze składaniem i otrzymywaniem życzeń. Jednak dla wielu z nas, w dobie e-maili i SMS-ów, zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych powoli odchodzi w zapomnienie. Tłumaczymy to brakiem czasu, przedświątecznym zabieganiem i tym, że ‘jakoś ostatnio doba jest o kilka godzin za krótka”. Tak więc, nic łatwiejszego jak wybrać i skopiować gotowe życzenia, zaznaczyć wszystkich, których mamy w bazie poczty elektronicznej lub telefonie komórkowym i przycisnąć „wyślij”.

Na szczęście są jeszcze tacy, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez własnoręcznie podpisanych kartek z życzeniami. Tym bardziej, gdy są to kartki nadzwyczajne i jedyne w swoim rodzaju, ponieważ przygotowane przez dzieci. W tym roku projekty kart dla Nestlé Nutrition i Alima-Gerber S.A. przygotowali podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu. Spośród otrzymanych prac w drodze głosowania pracownicy wybrali tę jedną, która stała się tegoroczną kartką firmową. Przedstawia ona Mikołaja niosącego ogromny worek pełen prezentów. Formą podziękowania Nestlé Nutrition i Alima-Gerber S.A. za wspaniałe prace jest przekazanie środków finansowych na rzecz Funduszu Pomocy Dzieciom Chorym działającego przy TPD w Jarosławiu.

 To już kolejne święta, podczas których będziemy składać życzenia za pośrednictwem świątecznych kartek przygotowanych specjalnie dla nas przez małych artystów. To właśnie oni potrafią najlepiej uchwycić ducha świąt. Wyjątkowy charakter kartek sprawia, że tradycyjne życzenia nabierają niezwykłego znaczenia – mówi Beata Krawczyk, PR Manager firmy Nestlé Nutrition Alima-Gerber S.A.

W minionych latach świąteczne pocztówki malowały dla Nestlé Nutrition i Alima-Gerber S.A. dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dom dla Dzieci i Młodzieży MIESZKO w Rzeszowie a także niepełnosprawni wychowankowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Łące koło Rzeszowa prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej.  Ubiegłoroczni autorzy kartek – uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie  – dzięki wspólnemu zaangażowaniu pracowników Nestlé Nutrition i Alima-Gerber – otrzymali nowoczesną tablicę interaktywną.

Opis materiałów graficznych:

Karta nr 1 – zwycięska karta firmowa

Karta nr 3 – otrzymali ją pracownicy wraz z talonami świątecznymi i życzeniami od zarządu firmy

Karty 2, 5, 7 i  10 – zostały wydrukowane jako prezent dla TPD w Jarosławiu oraz dla pracowników firmy, którzy mogli je dla siebie nabyć

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy