Wiadomości branżowe

Energooszczędnie, a nawet pasywnie, z nowym produktem YTONG MULTIPOR

Biorąc pod uwagę zaostrzające się przepisy w zakresie energooszczędności budynków, Xella Polska uzupełniła System 20 cm o nowy produkt YTONG MULTIPOR. System 20 cm PLUS umożliwia wznoszenie domów posiadających najwyższą z możliwych do osiągnięcia klasę energetyczną A,

Biorąc pod uwagę zaostrzające się przepisy w zakresie energooszczędności budynków, Xella Polska uzupełniła System 20 cm o nowy produkt YTONG MULTIPOR. System 20 cm PLUS umożliwia wznoszenie domów posiadających najwyższą z możliwych do osiągnięcia klasę energetyczną A, zarezerwowaną dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Rosnące wymagania rynku materiałów budowlanych kreują popyt na produkty o najwyższej jakości, w tym m.in. materiały energooszczędne. Xella Polska nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, czerpiąc z pełnej wzorów natury. Tym razem uzupełniła składający się z bloczków YTONG i SILKA System 20 cm o trzeci, niezwykły produkt – YTONG MULTIPOR. W rozszerzonym Systemie 20 cm PLUS elementy YTONG MULTIPOR znajdują zastosowanie jako druga murowana warstwa ścian zewnętrznych.

YTONG MULTIPOR to niezwykle lekka odmiana betonu komórkowego. W połączeniu z bloczkami YTONG tworzy dwuwarstwową ścianę o doskonałych parametrach cieplnych, gwarantującą wysoki komfort cieplny i niskie koszty eksploatacji budynku. System 20 cm PLUS daje tym samym możliwość wyboru pomiędzy ścianami spełniającymi wymagania normowe, ścianami spełniającymi wymagania dla budynków energooszczędnych (U ≤ 0,20), a nawet – wymagania dla budynków pasywnych.

YTONG MULTIPOR produkowany jest w postaci bloczków o długości 600 mm i wysokości 390 mm. Ze względu na różne możliwości zastosowania, grubość bloczków mieści się w skali od 50 do 200 mm. Podobnie jak YTONG i SILKA, YTONG MULTIPOR jest wytrzymały, nie zmienia swoich kształtów w czasie, jest materiałem ekologicznym i paroprzepuszczalnym. Stanowi całkowicie niepalną warstwę budynku. Wszystkie te cechy zawdzięcza mineralnemu i naturalnemu pochodzeniu. Bloczki są lekkie, proste w montażu i łatwo poddają się obróbce. Dzięki wspólnym cechom elementów Systemu 20 cm PLUS możliwe jest wznoszenie dwuwarstwowych ścian energooszczędnych z jednolitego materiału – betonu komórkowego.

System 20 cm PLUS to kolejne wybiegające w przyszłość rozwiązanie systemowe, jakie zamieszczamy w swojej ofercie – mówi Cezary Szeszuła, Prezes Zarządu Xella Polska. – Tym razem skupiliśmy się na energooszczędności, dążąc do sprostania zaostrzającym się przepisom, w świetle których od 1 stycznia 2009 każdy nowy budynek będzie musiał posiadać certyfikat energetyczny. Takie świadectwo energetyczne nie tylko wskaże klasę energetyczną obiektu, ale też będzie miało wpływ na jego cenę zakupu i sprzedaży – dodaje.

A to już wiesz?  Neuron APR pracuje dla spółki giełdowej

System 20 cm PLUS to doskonałe połączenie białej technologii budowlanej. Zachowując znaną od wieków zasadę złotego podziału, trzy elementy: SILKA, YTONG i YTONG MULTIPOR tworzą idealną całość spełniającą potrzeby mieszkańców zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości. Budowanie staje się lekkie.

Szczegóły techniczne dotyczące materiału YTONG MULTIPOR znajdują się na stronie http://www.xella.pl/html/pol/pl/7318.php

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 770 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/ oraz na blogu: http://blog.xella.pl/budujemy.

 

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy