Wiadomości branżowe

Kontrakt Ericsson Sp. z o.o. z Telekomunikacją Polską S.A. – nowe routery

 W grudniu 2002 Ericsson Sp. z o.o. podpisał z Telekomunikacją Polską S.A. umowę na dostawę, instalację i uruchomienie sieci ruterów usługowych ERX 1400.Wartość kontraktu 16 milionów złotych.


Kontrakt na dostawę ruterów ERX 1400 oraz oprogramowania konsoli usługowej SDX umożliwi Telekomunikacji Polskiej S.A. zarówno usprawnienie funkcjonowania istniejących usług Neostrada Plus i Internet DSL jak i, w przyszłości, poszerzenie oferty usługowej dla abonentów o nowe pakiety i profile usługowe.


Rutery ERX firmy Juniper Networks które znalazły dotychczas zastosowanie również u innych znaczących operatorów europejskich, są podstawowym elementem koncepcji rozwoju usług szerokopasmowego dostępu do Internetu i zasobów sieci IP.


„Umowa ta jest poważnym krokiem w rozwoju naszej współpracy z Telekomunikacją Polską S.A. – powiedział Adam Wojtkowski, Dyrektor Handlowy z Ericsson Sp. z o.o.. Dzięki temu kontraktowi udało nam się poszerzyć zakres współpracy z Telekomunikacją Polską o bardzo istotny fragment sieci IP, którego sprawne działanie jest obecnie strategicznie istotne dla wszystkich operatorów telekomunikacyjnych rozwijających usługi szybkiego dostępu do Internetu. Jestem tym bardziej zadowolony z tego sukcesu, że uzupełnia on poprzednie kontrakty na dostawy sieci IP: szkieletowej, dostępowej i BGP”.
Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy