Wiadomości branżowe

Jesienią YTONG wchodzi do domów

Jesienią YTONG wchodzi do domów
Na czas jesienno-zimowych chłodów prace budowlane przenoszą się do wnętrz. System 20 cm przenosi się wraz z nimi. Zbliżający się okres zimowy oznacza, że w większości przypadków zewnętrzne prace budowlane zostaną wstrzymane aż do wiosny. W tym czasie wzrośnie udział niemałego przecież rynku prac związanych z wykończeniem i aranżacją wnętrz, ich remontem i renowacją. Dla wykonawców niebagatelne znaczenie ma fakt, z jakim materiałem będą mieli do czynienia podczas tak wymagających prac, jak np. wykonanie obudowy kominka czy zabudowy kuchni. Xella Polska poprzez System 20 cm oferuje kompletne rozwiązanie, obejmujące nie tylko sam proces wznoszenia konstrukcji, ale także następujący po nim etap wykańczania wnętrz. Wchodzące w skład Systemu 20 cm cienkie bloczki YTONG o grubości 5; 7,5 i 10 cm dają architektom możliwość zaprojektowania funkcjonalnych, estetycznych, a przede wszystkim niebanalnych rozwiązań. Projektowanie z cienkich bloczków YTONG pozwala na zrealizowanie każdego, nawet najbardziej ambitnego pomysłu - mówi Zdzisław Wysoki, architekt z firmy ABG Architekci. - Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy

Na czas jesienno-zimowych chłodów prace budowlane przenoszą się do wnętrz. System 20 cm przenosi się wraz z nimi.

Zbliżający się okres zimowy oznacza, że w większości przypadków zewnętrzne prace budowlane zostaną wstrzymane aż do wiosny. W tym czasie wzrośnie udział niemałego przecież rynku prac związanych z wykończeniem i aranżacją wnętrz, ich remontem i renowacją. Dla wykonawców niebagatelne znaczenie ma fakt, z jakim materiałem będą mieli do czynienia podczas tak wymagających prac, jak np. wykonanie obudowy kominka czy zabudowy kuchni.

Xella Polska poprzez System 20 cm oferuje kompletne rozwiązanie, obejmujące nie tylko sam proces wznoszenia konstrukcji, ale także następujący po nim etap wykańczania wnętrz. Wchodzące w skład Systemu 20 cm cienkie bloczki YTONG o grubości 5; 7,5 i 10 cm dają architektom możliwość zaprojektowania funkcjonalnych, estetycznych, a przede wszystkim niebanalnych rozwiązań.

Projektowanie z cienkich bloczków YTONG pozwala na zrealizowanie każdego, nawet najbardziej ambitnego pomysłu – mówi Zdzisław Wysoki, architekt z firmy ABG Architekci. – Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy projekt wnętrza przewiduje „miękkie", organiczne linie. Elementy wykonane z bloczków YTONG można łatwo formować w dowolne kształty niewielkim nakładem pracy, a efekty ograniczone są jedynie wyobraźnią projektanta – dodaje.

Cienkie bloczki YTONG umożliwiają wykonanie najróżniejszych elementów wnętrz: poręczy schodów, zabudowy kuchni, łazienki czy kominka.

W łazience cienkie bloczki YTONG można zastosować do wykonania szafki pod umywalkę, zabudowy brodzika czy wanny. Bloczki możemy bardzo łatwo profilować do odpowiedniego kształtu za pomocą pacy z płótnem ściernym lub struga. Sklejamy je zaprawą klejową, gruntujemy i oklejamy np. płytkami ceramicznymi. Po wyszpachlowaniu możemy nałożyć na nie tynki dekoracyjne mówi Piotr Partyka, instruktor Xella Polska. – Stosowanie tych elementów Systemu 20 cm znacznie skraca czas potrzebny na remont łazienki – stwierdza.

A to już wiesz?  Ruszyły aukcje WOŚP

Podczas jednej z realizacji budowy domu inwestor, widząc, jak proste jest murowanie ścian w białej technologii, poprosił nas o zrobienie karmnika dla ptaków. Przygotowaliśmy drobne elementy wycięte z bloczka YTONG i posklejaliśmy je – opowiada Dariusz Wnętrzak z firmy wykonawczej ARDES. – Bloczki YTONG dają się łatwo obrabiać, więc wykonanie różnego rodzaju małych elementów, łuków i skosów nie stwarza żadnych problemów – podsumowuje.

Właściwości cienkich formatów bloczków YTONG sprawiają, że pracować mogą z nimi zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze. Małe poręczne pakiety zawierające precyzyjnie wykonane, oryginalne bloczki YTONG zapakowane w żółtą folię stanowią wraz z pięciokilogramową zaprawą łatwy do transportu zestaw. Wszystko to powoduje, że tworzenie elementów wnętrz i ich aranżacja staje się czystą przyjemnością.

Wygląd zewnętrzny budynku jest jedną z najważniejszych jego cech. Ale na ogólną, pozytywną bądź negatywną ocenę obiektu, wpływa przede wszystkim jego funkcjonalność i estetyka wnętrz. Warto o tym pamiętać planując jesienno-zimowe prace wykończeniowe.

Zobacz też: Łuki z YTONGa? – Proszę bardzo!

 

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 770 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/ oraz na blogu: http://blog.xella.pl/budujemy.

 

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy