Wiadomości branżowe

Grupa Ergis inwestuje w kolejną linię z warstwami nano

Grupa ERGIS, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisała z niemiecką firmą Windmoeller & Hoelscher KG umowę na dostawę i uruchomienie linii technologicznej do produkcji wielowarstwowej folii stretch PE z warstwami NANO. Linia technologiczna będzie zainstalowana w zakładzie w Oławie, a jej uruchomienie przewidywane jest na I kwartał 2014 roku. Wydatki inwestycyjne w ramach tego projektu szacuje się na około 18 mln złotych. Nowa linia jest efektem rozwoju współpracy z W&H, nawiązanej podczas prac badawczych, zainicjowanych w trakcie prac nad pierwszą linią do produkcji folii nanoERGIS.

Folia nanoERGIS, która będzie produkowana na kolejnej linii produkcyjnej w Oławie, charakteryzuje się unikatowymi własnościami technicznymi ? przy grubości rzędu 12 mikronów rozciąg folii wynosi nawet 250-300%. Daje to wymierne oszczędności użytkownikom tego produktu, którzy do zapakowania swoich wyrobów zużywają obecnie o blisko 50% mniej folii niż przy zastosowaniu tradycyjnej folii stretch. Zastosowanie folii nanoERGIS daje więc nie tylko wymierne oszczędności kosztów dla klientów spółki, ale również istotne korzyści środowiskowe ? na rynek trafia znacznie mniej folii niż z linii produkujących w tradycyjnej technologii.

Decyzja o zakupie nowej linii produkcyjnej to potwierdzenie naszej konsekwencji w ciągłym rozwijaniu i unowocześnianiu naszych linii produkcyjnych. Po uruchomieniu w Oławie najnowocześniejszej w Europie linii do produkcji folii trzydziestotrzywarstwowej z warstwami NANO przystępujemy do instalacji kolejnej tak innowacyjnej i nowoczesnej linii. Długofalowa współpraca z zaufanym dostawcą daje nam gwarancję uzyskania założonych przez nas efektów technicznych, a naszym klientom umożliwi korzystanie z najnowocześniejszych metod pakowania ? powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu ERGIS-EUROFILMS.

DODATKOWE INFORMACJE

Grupa ERGIS jest największym na polskim rynku producentem folii stretch PE (rozciągliwej, stosowanej m.in. do owijania ładunków na paletach) i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem wyrobów z PVC: folii miękkich (izolacyjnych i specjalistycznych) i granulatów. Bardzo istotnym segmentem działalności Grupy jest produkcja twardych folii PVC, PVC/PE i PET, stosowanych do produkcji opakowań farmaceutycznych, spożywczych i technicznych, Grupa jest również producentem elastycznych laminatów do żywności. Grupa Ergis jest istotnym producentem taśm PET (służących do wiązania średnio ciężkich i ciężkich produktów i ładunków), folii termokurczliwych PVC (służących m.in. do pakowania produktów spożywczych) oraz dystrybutorem folii BOPP (używanych głównie do produkcji opakowań).

Dodatkowe informacje o firmie dostępne także pod adresem. www.ergis-eurofilms.eu

Źródło Ergis-Eurofilms SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts