Wiadomości branżowe

Ericsson stawia na rozwiązania multimedialne

Siedem ekranów przeciętnego gospodarstwa domowego oczekuje na rozwiązania usług mobilnych. Ericsson Consumer Lab twierdzi że telewizja mobilna będzie najpopularniejszym serwisem multimedialnym. Ericsson Consumer Lab ogłosił wyniki badań przeprowadzonych w 2007/2008 na wybranych rynkach europejskich i USA. Wyniki potwierdzają zainteresowanie użytkowników końcowych rozwiązaniami mobilnej

Siedem ekranów przeciętnego gospodarstwa domowego oczekuje na rozwiązania usług mobilnych. Ericsson Consumer Lab twierdzi że telewizja mobilna będzie najpopularniejszym serwisem multimedialnym. Ericsson Consumer Lab ogłosił wyniki badań przeprowadzonych w 2007/2008 na wybranych rynkach europejskich i USA. Wyniki potwierdzają zainteresowanie użytkowników końcowych rozwiązaniami mobilnej telewizji i IPTV.

Ericsson Consumer Lab sprawdził, że w domach użytkowników Internetu na podłączenie do sieci oczekuje średnio siedem ekranów – są to ekrany komputerowe, telewizyjne, wyświetlacze odtwarzaczy MP3 czy ekrany telefonów komórkowych. Mobile TV, aplikacja najbardziej pożądana przez użytkowników, to telewizja i video na żądanie oraz nagrywanie filmów.

W Polsce Ericsson wdraża u operatorów rozwiązania pozwalające na pełną usługę telewizji mobilnej. Jednakże dotychczas dostępne są jedynie usługi tradycyjnej telewizji w komórce. Telewizja na żądanie oraz podcast są znane odbiorcom w USA, aż 22% użytkowników amerykańskich zaznajomionych z tą technologią chciałoby korzystać z niej w większym stopniu.

Szacuje się, że obecnie 3% posiadaczy telefonów komórkowych w badanych krajach korzysta z aplikacji Mobile TV. Procent zainteresowanych Mobile TV sięga 30% na rynkach brytyjskim i szwedzkim.

Mobile TV to znacznie więcej niż tradycyjna telewizja dostosowana do małego ekranu. Aplikacja jest spersonalizowana, interaktywna i można dzięki niej oglądać cokolwiek się zapragnie, bez względu na czas, miejsce czy urządzenie. Te cechy uzupełnione o łatwość obsługi, szybkie przełączanie programów i reklamę skierowaną do konkretnego odbiorcy, powoduję, że usługa zwiększa lojalność użytkownika do usługi i do operatora. Mobile TV to także portfolio, które wychodzi ponad standardowe usługi głosowe. Zawiera usługi takie jak video na żądanie czy przeglądanie stron internetowych. Respondenci, których zapytano o zainteresowanie korzystaniem z szerokopasmowego mobilnego Internetu skorzystaliby z niego w domu (80%), w miejscach publicznych(65%) czy w czasie podróży (63%).

Już ponad 170 operatorów na świecie uruchomiło komercyjnie usługi mobilnej telewizji i wideo. Ponad 60 z nich wykorzystało do tego rozwiązania firmy Ericsson. Do końca 2011 roku telewizję za pośrednictwem komórki będzie oglądać niemal pół miliarda osób na całym świecie.
Z badań przeprowadzonych przez firmę Ericsson wynika, że klienci spodziewają się od Mobile TV znacznie więcej, niż przeniesienia oferty za pośrednictwem komórki. Są skłonni płacić od 10 do 15 euro miesięcznie. To ogromna szansa dla operatorów i nadawców, którzy mogą dodatkowo zwielokrotnić przychody z mobilnej telewizji, wprowadzając opłaty za kontent, reklamę tradycyjnej telewizji na mały ekran. Za korzystanie z nowych możliwości, opłaty za konkursy i głosowania, a nawet wirtualne zakupy.

A to już wiesz?  Senior.pl ? Seniorzy na start

Badania przeprowadził Ericsson Consumer Lab w roku 2007/2008 w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, we Włoszech oraz USA.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.

 

 

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy