Wiadomości branżowe

Dzień Dziecka z Żubrem

Jeśli w Dzień Dziecka będziemy ze swoją pociechą w okolicach Białowieży, warto skorzystać z okazji i odwiedzić Białowieski Park Narodowy. Tego dnia na najmłodszych miłośników przyrody czekają specjalne atrakcje. Dzieci w wieku do 13 lat będą mogły bezpłatnie zwiedzać wszystkie obiekty Parku, m.in. Muzeum Przyrodniczo-Leśne z nową stałą wystawą, poświęconą faunie i florze Puszczy Białowieskiej, wieżę widokową, Park Pałacowy ze ścieżkami edukacyjnymi oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów.

Szczególnie miła może być wizyta w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym. Poza dioramami -trójwymiarowymi wystawami przedstawiającymi scenki z życia puszczy – w których eksponowane są m.in. zbiorowiska leśne, drapieżcy, roślinożercy i związana z puszczą działalność człowieka, organizatorzy przygotowali liczne gry, zabawy i konkursy. Na uczestników czekają ?żubrowe? upominki, ufundowane przez Bank Pekao SA ? oficjalnego opiekuna białowieskich żubrów.

?Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z naturą, zachęcić najmłodszych do zainteresowania się ekologią i ochroną przyrody? –

mówi Józef Popiel, Dyrektor BPN.

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka to tylko jedna z kilkunastu imprez organizowanych w tym roku przez Białowieski Park Narodowy i Bank Pekao SA ? wyłącznego partnera BPN przy organizacji obchodów Roku Żubra. W ramach tych obchodów w marcu otwarte zostało w Białowieży Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN, a w czerwcu planowana jest impreza integracyjna dla dzieci i dorosłych pod nazwą ?Wiosna Leśnych Ludzi?. Program obchodów Roku Żubra jest bardzo urozmaicony. W drugim półroczu bieżącego roku organizatorzy zapowiadają kilka ciekawych imprez zarówno dla młodszych jak i starszych miłośników żubrów. Będą oni mogli uczestniczyć między innymi w festiwalu filmów przyrodniczych, w wystawach plastycznych i fotograficznych, w festynie turystyczno-edukacyjnym oraz bawić się wspólnie na koncertach i piknikach. 

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy