Wiadomości branżowe

?Bóg się rodzi!? ? Poznańskie Słowiki zaśpiewają na Politechnice Gdańskiej


To jedyny w Trójmieście, bożonarodzeniowy koncert legendarnego chóru z Poznania. Gratka tym większa, że za pulpitem dyrygenta stanie sam Stefan Stuligrosz, chórmistrz, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń chórzystów. Zapraszamy 16 grudnia, we wtorek, o godz. 18.00 do auli Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki, zwany jest również Chórem Stuligrosza. To bowiem Stefan Stuligrosz – nazywany w zespole Druhem Dyrygentem – ponad sześćdziesiąt lat temu powołał do życia chór, który z niesłabnącym powodzeniem koncertuje w kraju i poza jego granicami.
Poznańskie Słowiki związane od 1951 roku z Filharmonią Poznańską są zespołem amatorskim, śmiało jednak rywalizującym z zespołami zawodowymi. Chłopcy są uczniami różnych szkół, panowie – studentami lub już osobami czynnymi zawodowo.
Na próbach spotykają się trzy razy w tygodniu. Na repertuar chóru składa się ponad tysiąc utworów – od monodii średniowiecznych i mistrzów renesansu, przez wokalno–instrumentalne arcydzieła baroku i romantyzmu, po kompozycje XX wieku.
Sześćdziesiąt, siedemdziesiąt razy w roku koncertują: w katedrach, bazylikach i małych kościołkach, na estradach i w studiach radiowych. Oklaskiwano ich niemalże we wszystkich krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i Korei Płd.
Dwa tysiące głosów przez te ponad sześćdziesiąt lat rozbrzmiało w Poznańskich Słowikach.
Na koncert kolęd „Bóg się rodzi, moc truchleje!” zaprasza prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

Zapraszamy: 16 grudnia, wtorek, godz. 18.00, aula Politechniki Gdańskiej (Gmach Główny), ul. G. Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy