Wiadomości branżowe

Spotkanie z MOHO Design i CODE – nowe serie Koło by Antonio Citterio

W Krakowie odbędzie się kolejne designerskie spotkanie zainicjowane przez KOŁO. Gośćmi będą topowi polscy projektanci z pracowni MOHO.  5 listopada w Salonie Sanitec KOŁO, przy ulicy Handlowców 13 w Modlniczce k. Krakowa, odbędzie się spotkanie poświęcone wzornictwu przemysłowemu i architekturze. Znawcy designu z firm MOHO/CODE i KOŁO połączą

W Krakowie odbędzie się kolejne designerskie spotkanie zainicjowane przez KOŁO. Gośćmi będą topowi polscy projektanci z pracowni MOHO. 

5 listopada w Salonie Sanitec KOŁO, przy ulicy Handlowców 13 w Modlniczce k. Krakowa, odbędzie się spotkanie poświęcone wzornictwu przemysłowemu i architekturze. Znawcy designu z firm MOHO/CODE i KOŁO połączą siły, by przybliżyć najnowsze światowe trendy z dziedziny projektowania. Start o 19.30. 

Wydarzenie rozpocznie wykład poświęcony tematowi designu holistycznego, prowadzony przez projektantów z pracowni MOHO/CODE, którzy stali się ambasadorami naszego kraju w kategorii nieszablonowych idei wzorniczych. Projektanci zasłynęli tchnięciem elementów folkloru i artyzmu w rynek dywanów, przekształcając je w prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Za swoje projekty zdobyli wiele międzynarodowych, prestiżowych nagród, w tym Red Dot: Product Design 2008.

Marka MOHO Design powstała w 2004 roku. Charakteryzuje ją nowoczesne i spontaniczne podejście do projektowania. Produkty wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, dzięki czemu wyrażają jego indywidualny styl i osobowość. Projektanci zyskali sławę również dzięki nowym kolekcjom sprzętu AGD, które odmieniły wizerunek firm Zelmer i Amica. Prawdziwa pasja tworzenia zestawiona z nowatorskim podejściem przyczyniła się do uznania MOHO za czołowego reprezentanta polskiego designu na arenie międzynarodowej.

W drugiej części spotkania organizatorzy zaprezentują owoc współpracy pomiędzy firmą Sanitec KOŁO, a włoskim designerem, Antonio Citterio. Ten światowej sławy twórca użytkowych obiektów pożądania zaprojektował unikalne serie  mebli i ceramiki łazienkowej, które właśnie zadebiutowały na polskim rynku. Zarówno produkty Ego, jak i Ovum by Antonio Citterio, zostaną przedstawione zgromadzonej publiczności podczas prelekcji.

Seria Ovum to kwintesencja uniwersalnej formy, będącej symbolem naturalnej perfekcji i drzemiących w przyrodzie sił witalnych. Charakterystyczny kształt jajka jest cechą dominującą tej kolekcji. Z kolei nową odsłonę linii Ego wyróżnia prosta forma i staranność wykończenia, utrzymana w zgodzie z najświeższymi trendami designu.

Wieczór uświetni wernisaż prac Sebastiana Szwajczaka, katowickiego fotografa mody, członka London Photographic Association, o którym głośno ostatnio nie tylko w Polsce, lecz także zagranicą. W centrum fotografii twórcy są przede wszystkim ludzie i moda, ale wkradają się też wątki fabularne, sprawiające, że pojedyncze obrazy układają się w niedopowiedziane opowieści. Podczas spotkania w salonie Sanitec KOŁO będzie można obejrzeć ponad 40 prac artysty.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy potwierdzić swoją obecność do dnia 3.11.2010, wysyłając e-mail do ekspertów firmy Sanitec KOŁO ([email protected], [email protected]). Ruszył także profil wydarzenia na portalu Facebook, na którym znaleźć można więcej szczegółów na temat imprezy. Ilość miejsc jest ograniczona.

 


Źródło KOŁO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy