Wiadomości branżowe

Siła nauki dla głębokiego i skutecznego nawilżenia skóry

Od grudnia br. Studio Cynthia Line (www.cynthialine.pl) rozszerzyło ofertę zabiegów kosmetycznych o intensywny zabieg nawilżająco-odżywczy "Hydra Clinic" francuskiej, profesjonalnej marki kosmetycznej z nurtu nieinwazyjnej medycyny estetycznej, Ericson

Od grudnia br. Studio Cynthia Line (www.cynthialine.pl) rozszerzyło ofertę zabiegów kosmetycznych o intensywny zabieg nawilżająco-odżywczy “Hydra Clinic” francuskiej, profesjonalnej marki kosmetycznej z nurtu nieinwazyjnej medycyny estetycznej, Ericson Laboratoire.
Zabieg jest światową nowością, w Polsce po raz pierwszy został zaprezentowany podczas 24. Międzynarodowego Kongresu i Targów Kosmetycznych LNE & SPA w Krakowie w listopadzie 2011.

Nawilżanie skóry to podstawa codziennej pielęgnacji. Skóra jest swego rodzaju zbiornikiem wody: skóra właściwa aż w 70% składa się z wody. Dużo mniej nawilżona jest warstwa rogowa (tylko 13%) i to ona jako pierwsza odczuwa konsekwencje odwodnienia. Odpowiednie nawilżenie skóry zwiększa jej odporność na działanie zewnętrznych czynników mechanicznych. Zmniejszenie nawilżenia warstwy rogowej objawia się słabszą rozciągliwością i prowadzi do utraty elastyczności i plastyczności, a następnie do pojawienia się zmarszczek.
Zabieg Hydra Clinic stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry, wzmacnia i chroni płaszcz lipidowy, poprawia elastyczność, przez co ma również działanie przeciwzmarszczkowe. Jego intensywność i skuteczność oparta jest na 4 zaawansowanych biotechnologicznie składnikach aktywnych:

  • Aquafilina – składnik wygenerowany z bratka polnego, który stymuluje pracę akwaporyn – protein odpowiedzialnych za prawidłową cyrkulację wody pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą. Odkrycie akwaporyn zostało uhonorowane w 2003 roku nagrodą Nobla,
  • Bio Skin Repair – bioaktywny składnik bazujący na wyciągu z bawełny odbudowuje zniszczenia skóry spowodowane jej odwodnieniem i suchością. Wzmacnia naturalną regenerację naskórka dając efekt świeżej, gładkiej i promiennej skóry,
  • Lipidiur – polimer stosowany do tej pory w chirurgii i okulistyce, o wyjątkowych zdolnościach do optymalizacji poziomu nawilżenia skóry,
  • PHYTO MARINE MICROPATCH – kompleks będący połączeniem wyciągów z akacji i alg z seryną, który reguluje poziom wody w skórze tworząc na powierzchni skóry swoisty film ochronny zmniejszający poziom przeznaskórkowej utraty wody.

Zabieg trwa około 1,5 godziny. W przypadku bardzo wysuszonej skóry, zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów, w odstępach 7-10 dni.

Źródło Studio Cynthia Line. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy