Wiadomości branżowe

Seniorzy w Sieci coraz aktywniejsi

Senior.pl, pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, notuje coraz większą oglądalność. Miesięcznie serwis odwiedza już ponad 200 tysięcy osób, które przeglądają ponad 2 miliony stron. Jak zapewniają twórcy portalu, stale rośnie też liczba jego aktywnych użytkowników, udzielających się na forach, piszących blogi i uczestniczących w internetowych dyskusjach.


Według danych firmy badawczej Gemius (badanie Megapanel), Senior.pl - serwis dla osób dojrzałych wiekiem ale młodych duchem - w lipcu 2007 roku odwiedziło ponad 217 tysięcy osób, które obejrzały ponad 2 miliony 131 tysięcy stron.

- Opowieści o tym, że polscy Seniorzy boją się Internetu możemy włożyć między bajki. Rosnąca popularność naszego serwisu to dowód na tezę wręcz przeciwną, szczególnie w połączeniu z badaniem profilu naszych użytkowników. Z badania Megapanel wynika bowiem, że niemal połowa odwiedzających nasz portal to osoby w wieku ponad 55 lat - mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny serwisu. - Chętniej zaglądają do nas panie niż panowie. Kobiety stanowią niemal 60 procent naszych użytkowników. Co ciekawe, Senior.pl jest bardzo chętnie odwiedzany przez osoby z wyższym wykształceniem - stanowią one ponad jedną czwartą jego gości. Te dane, w połączeniu ze znaczną aktywnością naszych użytkowników, pozwalają przypuszczać, że chętnie nas odwiedzają osoby dojrzałe, które wciąż pragną uczyć się nowych rzeczy i poznawać otaczający je, współczesny świat - dodaje Grzegorz Gacki.

Stale rośnie również aktywność użytkowników w części społecznościowej portalu Senior.pl. W Klubie Senior Cafe - serwisie łączącym w sobie blogi, forum dyskusyjne i rozbudowane wizytówki użytkowników - zarejestrowanych jest ponad 1.200 osób, z czego ponad jedna trzecia działa bardzo aktywnie, udzielając się często na forach dyskusyjnych czy regularnie aktualizując swoje blogi.

- Nasi najwierniejsi goście swoich znajomości nie kończą na "wirtualnych" pogaduszkach. Sami organizują spotkania w "realu", zorganizowali już spotkania w Gdańsku i  Częstochowie i planują następne spotkanie - tym razem w Warszawie. Tym samym przyjaźnie i znajomości zawiązane za pośrednictwem Internetu znajdują swoją kontynuację w świecie rzeczywistym - mówi Grzegorz Gacki. - Burzy to oczywiście obecny w powszechnej świadomości wizerunek osób dojrzałych jako niezdolnych do wprawnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami teleinformatycznymi. Wychodzi na to, że babcie i dziadkowie posługują się komputerem i internetem równie wprawnie jak ich wnukowie, bijąc jednak młodych internautów jakością rozmów - szeroką tematyką dyskusji, wysoką kulturą osobistą, bogatą wiedzą o świecie. Seniorzy wnoszą do sieci inną jakość, znacznie, znacznie wyższą od przeciętnej - dodaje Grzegorz Gacki.


* * * * * * * * *

Senior.pl

Senior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinach i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu.

Serwis Senior.pl dziennie notuje ponad 10 tys. unikalnych użytkowników, a miesięczna oglądalność przekraczająca 2 mln stron, stawia go na pozycji niekwestionowanego lidera w kategorii serwisów adresowanych do osób powyżej 50 roku życia.
Źródło Com-Media. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts