Wiadomości branżowe

Skrzydła Caritas na aukcjach Allegro

Długopis z Muzeum Watykańskiego, nożyk ks. kard. Józefa Glempa, grafika Grzegorza Gaudena czy piłka Jerzego Dudka - te i wiele innych przedmiotów można wylicytować na aukcji charytatywnej w serwisie Allegro. Dochód ze sprzedaży przedmiotów zasili budżet organizowanej przez Caritas akcji „Skrzydła”- Ponad 650 tysięcy dzieci w polskich szkołach nie może skupić

Długopis z Muzeum Watykańskiego, nożyk ks. kard. Józefa Glempa, grafika Grzegorza Gaudena czy piłka Jerzego Dudka – te i wiele innych przedmiotów można wylicytować na aukcji charytatywnej w serwisie Allegro. Dochód ze sprzedaży przedmiotów zasili budżet organizowanej przez Caritas akcji ?Skrzydła?

– Ponad 650 tysięcy dzieci w polskich szkołach nie może skupić się na lekcji z powodu głodu, odrobić lekcji z powodu braku książek. Dla wielu z nich obiad w szkole jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia, a wycieczka klasowa niemożliwym do spełnienia marzeniem. Taka sytuacja rodzi w dziecku wiele kompleksów i zamyka je na zdobywanie wiedzy i dążenie do odnoszenia sukcesów w nauce- mówiAgnieszka Paszkowska koordynator projektów Caritas Polska. – Chcielibyśmy zmienić tą beznadziejną sytuację, stąd pomysł na program ?Skrzydła? – dodajeProgram skierowany jest zarówno do firm jak i osób indywidualnych. Każda osoba wypełniające odpowiednią deklarację bierze pod swoją ?opiekę? potrzebujące dziecko. Pieniądze wpłacane na konto organizacji będą przeznaczone właśnie dla konkretnego, wytypowanego przez Caritas malucha. Jednak to nie wszystko. Jeśli ktoś nie jest w stanie pomagać potrzebującym dzieciom co miesiąc może dowolnie wspierać program. Chociażby przez wzięcie udziału w charytatywnej aukcji na stronach Allegro.pl– To już nie pierwsze przedsięwzięcie jakie organizujemy wspólnie z Caritasem. Takie akcje zawsze cieszą się dużym powodzeniem wśród naszych użytkowników– mówi Artur Brzęczkowski z Allegro.pl. Dary na aukcje podarowali m.in. ks. kard. Józef Glemp, Grzegorz Gauden, redaktor naczelny ?Rzeczpospolitej?, Tomasz Lis czy Jerzy Dudek. Akcja potrwa do końca października.

więcej: www.caritas.allegro.plwww.skrzydla.pl

Allegro.pl jest liderem polskiego e-commerce. Z jego usług korzysta obecnie ponad 3,3 mln Polaków. Poznański serwis od początku swego istnienia angażuje się w akcje charytatywne organizowane wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (aukcje internetowe – tegoroczny, rekordowy dochód wyniósł 738 147,73 złotych), Unicef, PCK i wieloma innymi organizacjami charytatywnymi.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy