Wiadomości branżowe

Psychologia Facebooka

Facebook towarzyszy nam niemal każdego dnia i zalewa nas ogromną ilością informacji. Ile z nich jest dla nas naprawdę wartościowych? Poświęć czas na uporządkowanie swojego konta osobistego, a zwiększysz swoją produktywność i poczujesz się zdecydowanie lepiej!   Facebook prowadzi do depresji Naukowcy coraz częściej biją na alarm, że

Teaser

Facebook towarzyszy nam niemal każdego dnia i zalewa nas ogromną ilością informacji. Ile z nich jest dla nas naprawdę wartościowych? Poświęć czas na uporządkowanie swojego konta osobistego, a zwiększysz swoją produktywność i poczujesz się zdecydowanie lepiej!

 

Facebook prowadzi do depresji

Naukowcy coraz częściej biją na alarm, że facebook może wywoływać u użytkowników smutek, prowadzący w dłuższym okresie do depresji. Wpływa na to proces porównywania się do znajomych, których życie jest wg obserwowanych przez nas informacji, zdecydowanie ciekawsze.

To zagrożenie dotyczy w szczególności nastolatków, dla których często wizerunek, który kreują w sieci ma większe znaczenie niż relacje w rzeczywistym świecie. To na facebooku możemy stworzyć swojego “avatara” i założyć wirtualną maskę, która tak naprawdę nie odzwierciedla naszej osoby.

Jeżeli sądzisz, że Ciebie ten problem nie dotyczy, warto przeprowadzić krótkie doświadczenie i przez min. 30 minut prześledzić wszystkie informacje z tablicy. Możliwe, że jesteś pozytywną osobą, która nie odczuje negatywnych emocji, ale na większość osób wpłynie to jednak destrukcyjnie, powodując obniżenie nastroju.

 

Rozwiązanie:

Uporządkuj swoją tablicę

Na początku warto sobie zadać pytanie, czy wiadomości, które pojawiają się na naszej tablicy wnoszą coś do naszego życia. Przejrzyj zasubskrybowane strony i usuń te, którymi nie jesteś już zainteresowany, a mimo wszystko posty nadal pojawiają się na Twojej tablicy. Zmniejszy to znacząco ilość “informacyjnych śmieci” na Twojej tablicy.

Kolejnym krokiem, który zmniejszy ilość wyświetlanych postów jest usunięcie aktualności od swoich “znajomych”. Interesują Cię wydarzenia z życia ponad 500 facebookowych przyjaciół? Czy naprawdę ważna jest informacja, że znajoma z podstawówki, z którą nie rozmawiałeś przez 5 lat jest obecnie na wakacjach?  Zrób coś z tym i zmień facebooka w narzędzie dostarczające tylko wybrane przez Ciebie newsy, którymi naprawdę jesteś zainteresowany.

A jak sprawić, aby facebook zamiast dołować, motywował nas do działania? Wystarczy zasubskrybować kilka fan page’ów, które wrzucają ciekawe i motywujące do działania wpisy. Wg psychologów motywujące komunikaty, które do nas docierają,  wyzwalają pozytywną energię i mogą pobudzić lub zwiększyć kreatywność.

– Dzięki tym prostym zmianom spowodujemy, że facebook będzie narzędziem pracującym dla nas. Nie jest do tego potrzebna żadna specjalistyczna wiedza, a jeśli ktoś ma problemy z “ogarnięciem fejsa”, może znaleźć w sieci wiele przydatnych poradników, które krok po kroku tłumaczą jak uporządkować tablicę na facebooku – mówi Przemysław Styrna, New Business Manager GRUPA 365NET.

GRUPA 365 NET to innowacyjna agencja działająca w obszarze cross-marketingu zintegrowanego wpieranego najnowszymi osiągnięciami technologii w dziedzinie komunikacji PR.Proponujemy kompleksową obsługę 360 oraz doradztwo w obszarze strategii reklamy, marketingu, promocji i PR. Jesteśmy ekspertami działań online w sieci Internet – gdzie rozwijamy projekty o silnym potencjalne komercjalizacji.
 
NR1WINTERNECIE.pl to nasz adres www i miejsce, o które zabiegamy dla naszych klientów.

Więcej na: http://www.NR1wINTERNECIE.pl 

http://www.grupa365net.pl oraz http://www.facebook.com/grupa365net 

 

 

 

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy