Wiadomości branżowe

Masz zwierzę w domu ? masz również obowiązki

W momencie gdy zostajemy właścicielem psa, kota czy może bardziej egzotycznego zwierzęcia, bierzemy na siebie liczne obowiązki. I nie chodzi tu tylko o te związane z zapewnieniem bytu pupilowi i jego wychowaniem. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Michał Ceregrzyn, kierownik naukowy ds. żywienia zwierząt z Mars Polska, „każdy pies co roku musi zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie”.

W momencie gdy zostajemy właścicielem psa, kota czy może bardziej egzotycznego zwierzęcia, bierzemy na siebie liczne obowiązki. I nie chodzi tu tylko o te związane z zapewnieniem bytu pupilowi i jego wychowaniem.

Jak mówi serwisowi infoWire.pl Michał Ceregrzyn, kierownik naukowy ds. żywienia zwierząt z Mars Polska, ?każdy pies co roku musi zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie?. Od psa możemy również płacić podatek. Jego wysokość zależy od danej gminy. Nie jest to jednak ujednolicone i nie wszędzie się go pobiera. ?Pieniądze z tego tytułu przeznaczane są między innymi na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami? ? informuje ekspert.

Jeśli mamy zwierzę w domu, musimy pamiętać o kilku nieformalnych zasadach, do których należy się stosować. ?Powinniśmy zadbać o to, by żyło mu się dobrze w danej społeczności? ? uważa weterynarz. Jesteśmy za nie odpowiedzialni, więc jako właściciele ponosimy wszystkie konsekwencje.

W Polsce nie ma jednoznacznego przepisu regulującego kwestię obowiązkowego wyprowadzania psa na smyczy czy w kagańcu. Nie oznacza to, że właściciel może wypuszczać swojego czworonoga, jak mu się tylko podoba. Nad zwierzęciem trzeba zawsze mieć kontrolę. Należy również po nim sprzątać, jeśli wyprowadzamy go w miejscu publicznym.

Trenerzy psów i hodowcy to najlepsze źródła informacji w zakresie tego, jak zajmować się konkretnym zwierzęciem. Kopalnią wiedzy jest oczywiście również internet, ale informacje tam dostępne często nie są weryfikowane ? mówi Michał Ceregrzyn. Kiedy czytamy wpisy na forum, nie wiemy, czy ich autorami są specjaliści czy osoby takie jak my.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Puls Biznesu oraz Media & Marketing Polska w cyfrowym formacie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy