Wiadomości branżowe

Magiczny początek lata z otoWakacje.pl

Noc Świętojańska to jedno z najbardziej niezwykłych świąt w naszym kalendarzu. Puszczanie wianków, koncerty czy pokazy sztucznych ogni – na takie atrakcje można liczyć w okresie przesilenia letniego. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na świętowanie nadejścia lata, serwis turystyczny otoWakacje.pl pomoże Ci zorganizować niezapomniany wyjazd. Noc Świętojańska jest starosłowiańskim świętem urodzaju i płodności, w przeszłości nazywanym także Nocą Kupały. Podobnie jak przed wiekami, także dziś nadejście lata jest powodem do zabawy. Wiele polskich miast organizuje w tym czasie koncerty, występy teatrów ulicznych, tradycyjne puszczanie wianków oraz inne, interesujące imprezy. Wiele atrakcji przygotował m.in. Gdańsk. „Niezwykłe, symfoniczne aranżacje muzyki popularnej wykonane przez Annę Wyszkoni zabrzmią w Gdańsku w czasie Nocy Świętojańskiej już po raz trzeci. To naprawdę wyjątkowe widowisko, na które warto się wybrać” - powiedział Michał Piotrowski z biura prasowego urzędu miejskiego w Gdańsku.
Koncert odbędzie się 23 czerwca. Artystce towarzyszyć będą Maciej Maleńczuk i Wojtek Łuszczykiewicz z grupy Video. Gwiazdy zagrają z czterdziestoosobową Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Osoby które  chcą przywitać lato nad Bałtykiem, mogą poprzez serwis otoWakacje.pl wynająć pokój, a ceny zaczynają się już od 90 zł. za pokój w centrum miasta. Wiele ciekawych wydarzeń zorganizowano dla turystów odwiedzających Kraków. Przez cztery dni (23–27 czerwca) będzie można poczuć się jak mieszkaniec średniowiecznego grodu. Na gości będą czekać stragany z tradycyjnym galicyjskim jedzeniem, ziołami leczniczymi oraz biżuterią. Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych. Ciekawie zapowiada się też występ Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz koncert Jacka Kowalskiego z Klubem Św. Ludwika. Turystów z pewnością zainteresują także pokazy Bractwa Rycerskiego miasta Nowa Dęba. Za zarezerwowany na otoWakacje.pl dwuosobowy pokój przy Rynku Głównym zapłacimy około 150 zł.
Co przy okazji Nocy Świętojańskiej przygotowała Warszawa? W Stolicy wystąpią między innymi: Muniek Staszczyk, Fun Lovin’ Criminals oraz legendarny zespół Europe. A wszystko to przed samym Pałacem Kultury i Nauki. Nocleg w stolicy wcale nie musi być drogi. W serwisie otoWakacje.pl można bez problemu znaleźć kwatery już od 15 zł za dobę od osoby. Chcesz przywitać lato z dala od wielkomiejskiego zgiełku? Wypad ze znajomymi na Mazury to doskonały pomysł na odpoczynek. Świeże powietrze, cisza, piękne polskie jeziora... W Giżycku na Mazurach, w Noc Świętojańską będzie można obejrzeć inscenizację obrzędów słowiańskich w wykonaniu Zespołu  Pieśni i Tańca „Łany”. Nie obędzie się bez zanurzania w wodzie, palenia Świętego Ognia i puszczania wianków. Na koniec wystąpi folkowy zespół Berkut. Wynajęcie kilkuosobowego domku tuż obok jeziora - za pośrednictwem serwisu otoWakacje.pl - kosztuje około 120 zł. Dodatkowo, na hasło otoWakacje, możemy dostać 5 proc. rabatu.
„Dawne słowiańskie święta - takie jak Noc Świętojańska - cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Na pewno wielu z nas planuje w tym czasie coś specjalnego: szalony wypad z grupą znajomych czy romantyczny wyjazd z ukochanym” – powiedziała Katarzyna Nowaczyk, Manager serwisu otoWakacje.pl. „Dzięki bogatej ofercie ogłoszeń w serwisie  otoWakacje.pl, nawet najbardziej wybredni turyści będą mogli spędzić niezapomniane chwile w okresie przesilenia letniego”. Planujesz w niezapomniany sposób przywitać lato? Wejdź na otoWakacje.pl Więcej informacji udzielają:   Fabian Adaszewski Grupa Allegro [email protected] kom.: +48 696 106 081   Adam Lemański Ciszewski Public Relations [email protected] tel.: +48 22 488 42 38 kom.: 600 489 603    
Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts