Wiadomości branżowe

Finałowe głosowanie….do wygrania ponad 32 000 zł!

Ponad 32 000 zł wynosi kwota głównej wygranej w konkursie \”Allegro w obiektywie\” (http://www.allegro.pl/fotka/). Zwycięzca najlepszej fotografii otrzyma główną wygraną, pozostali finaliści wspaniałe nagrody. Do konkursu zgłoszono 1056 zdjęć, w rundach przedfinałowych oddano blisko 6300 głosów, sprzedano z sukcesem ponad 320 000 przedmiotów (http://www.allegro.pl/login.php).

Konkurs fotograficzny na najlepszą fotografię z Allegro.pl rozpoczął się 16 lipca. Od tamtej pory użytkownicy Allegro.pl sprzedali 321 241 przedmiotów. Nagroda rośnie wraz z liczbą wszystkich aukcji na Allegro.pl zakończonych sukcesem i jest równa 10% ich ilości. Obecnie konkurs wkroczył w najbardziej ekscytujący moment: wybór najlepszego zdjęcia, jego autor otrzyma ponad 32 000 zł. Pozostali finaliści konkursu otrzymają wspaniałe nagrody m.in. komputer multimedialny, monitor LCD lub aparat cyfrowy (http://www.allegro.pl/fotka/nagrody.html). To pierwszy w historii Allegro.pl konkurs, w którym można wygrać tak duże pieniądze, a o których w dużej mierze decydują sami użytkownicy serwisu. Aktualną kwotę można śledzić na głownej stronie konkursu:  (http://www.allegro.pl/fotka/). 29 września poznamy zwycięzcę fotograficznych zmagań.

Głównym zadaniem każdego z uczestników zabawy było wykonanie wakacyjnego zdjęcia i przesłanie go do serwisu aukcyjnego. Każde zdjęcie powinno było także zawierać element kojarzący się z aukcją internetową Allegro.pl. Konkurs wakacyjny korzystnie wpłynął na obroty serwisu. Jeszcze w kwietniu obrót na aukcjach nie przekraczał 12 milionów zł, w lipcu i sierpniu czyli w miesiącach trwania konkursu wzrósł i kształtował się na poziomie 13 milionów zł, ale już we wrześniu, w ciągu ostatnich 30 dni wyniósł blisko 16 milionów przy prawie 160 tysiącach sprzedanych przedmiotów. W tej chwili wskaźnik skuteczności sprzedaży w całym serwisie sięga 40%, a w niektórych kategoriach przekracza nawet 60%.

 Podstawowe informacje o serwisie Allegro.pl (patrz także http://www.allegro.pl/press.html) Allegro.pl (firma największego europejskiego holdingu aukcyjnego QXL ricardo) gromadzi ponad 90% wszystkich online\’owych aukcji w polskim Internecie, których łączna wartość w roku 2001 na serwisie QXL wyniosła ponad 96 mln zł (65% całego rynku e-commerce w Polsce). Allegro.pl posiada ponad 570.000 zarejestrowanych kont użytkowników oraz ok. 170.000 ofert dostępnych online. Codziennie strony Allegro.pl odwiedza ponad 134.000 osób, które wystawiają na aukcje każdego dnia ok. 14.000 nowych ofert, codziennie rejestruje się blisko 1.200 nowych uzytkowników. Dziennie na Allegro.pl zawieranych jest ok. 5.500 internetowych transakcji. Allegro.pl jest oficjalnym serwisem aukcyjnym m.in.: portalu Onet.pl, Gazeta.pl, Hoga.pl oraz IDG.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy