Wiadomości branżowe

Egzotyczny listopad w Rainbow Tours

Wartość sprzedanych w listopadzie wycieczek wyniosła prawie 11 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu 2007 roku, giełdowy touroperator odnotował tym samym wzrost obrotów o 80%. Bardzo duży wpływ na taki wynik miały egzotyczne wycieczki z katalogu „Prawdziwe Podróże” na jesień 2008. Pierwsze wyjazdy rozpoczęły się z początkiem listopada. Z rozbudowanej oferty egzotyki Klienci Rainbow Tours wybierali Meksyk, Tajlandię i Kubę. Miejsca rezerwowano już w lipcu, kiedy to wraz z pojawieniem się katalogu, można było liczyć na promocje sięgające do 20%. -Taki wynik pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Jest to dowód na to, że egzotyka, bez względu na sezon letni czy jesienny, cieszy się nieustannym powodzeniem. Wypoczynek w ciepłych krajach zapewniamy naszym Klientom również zimą. Listopad to miesiąc kiedy zaczęliśmy realizować oferty jesienne z katalogu „Prawdziwe Podróże”. Ceny były bardzo przystępne, a same programy bardzo rozbudowane - mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przedsprzedaż wycieczek,

Wartość sprzedanych w listopadzie wycieczek wyniosła prawie 11 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu 2007 roku, giełdowy touroperator odnotował tym samym wzrost obrotów o 80%. Bardzo duży wpływ na taki wynik miały egzotyczne wycieczki z katalogu „Prawdziwe Podróże” na jesień 2008. Pierwsze wyjazdy rozpoczęły się z początkiem listopada.

Z rozbudowanej oferty egzotyki Klienci Rainbow Tours wybierali Meksyk, Tajlandię i Kubę. Miejsca rezerwowano już w lipcu, kiedy to wraz z pojawieniem się katalogu, można było liczyć na promocje sięgające do 20%.

-Taki wynik pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Jest to dowód na to, że egzotyka, bez względu na sezon letni czy jesienny, cieszy się nieustannym powodzeniem. Wypoczynek w ciepłych krajach zapewniamy naszym Klientom również zimą. Listopad to miesiąc kiedy zaczęliśmy realizować oferty jesienne z katalogu „Prawdziwe Podróże”. Ceny były bardzo przystępne, a same programy bardzo rozbudowane – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się przedsprzedaż wycieczek, zwłaszcza tych z bezpośrednimi lotami do Ameryki Środkowej i Azji. Propozycje przygotowane były na każdą kieszeń. Znaleźć można było zarówno te tańsze jak i o wyższym standardzie, a co za tym idzie i droższe. Klienci Rainbow Tours wyjeżdżali chętnie w listopadzie także na Sri Lankę, Wyspy Kanaryjskie i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przychody za okres styczeń – listopad tego roku wyniosły 237 milionów, co świadczy o ponad 50 procentowym wzroście, w porównaniu do okresu analogicznego w roku 2007.

Giełdowy touroperator wydał w listopadzie nowy katalog na lato 2009. Zarząd prognozuje, że na koniec grudnia 2008 roku odnotuje już około 10 tysięcy rezerwacji. Dla porównania w roku ubiegłym było to 5 tysięcy. Przedsprzedaż będzie miała odzwierciedlenie w wynikach w okresie od marca do października 2009 roku.

 

***
Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług turystycznych od 1990 roku i jest jednym z największych polskich touroperatorów. Od października 2007 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa kapitałowa Rainbow Tours, w której skład wchodzą m.in. portal turystyczny, ponad 30 biur podróży na terenie kraju oraz spółka na Ukrainie, planuje w 2008 osiągnąć sprzedaż brutto w wysokości 300 mln zł.

A to już wiesz?  Komentarz Nestlé: Cera pełna blasku przez cały rok ? sekret ukryty w jadłospisie

 

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy