Wiadomości branżowe

Depilacja twarzy nie musi być tematem tabu

Niechciane włoski na twarzy to problem wielu kobiet. Jak skutecznie i precyzyjnie możemy się ich pozbyć? Jaki sposób pozwala na długotrwałe zapomnienie o „wąsiku” czy włoskach na podbródku i policzkach? Czy jest metoda, która pozwala usuwać już najkrótszy, jeszcze mało widoczny meszek?Włoski na twarzy u kobiet pozostają tematem tabu, są czymś

Teaser

Niechciane włoski na twarzy to problem wielu kobiet. Jak skutecznie i precyzyjnie możemy się ich pozbyć? Jaki sposób pozwala na długotrwałe zapomnienie o ?wąsiku? czy włoskach na podbródku i policzkach? Czy jest metoda, która pozwala usuwać już najkrótszy, jeszcze mało widoczny meszek?

Włoski na twarzy u kobiet pozostają tematem tabu, są czymś nieakceptowanym, o czym się nie mówi, a jedynie na forum internetowym radzi, w sposób anonimowy, jak się ich pozbyć. U jednych pań ich kolor jest jaśniejszy i są one wtedy mniej widoczne, u innych pozostają ciemniejsze i w wyraźny sposób zauważalne. Wszystko to zależy od typu urody i poziomu odpowiedzialnych za ten proces hormonów. Niezależnie od tego, jak bardzo są one wyraźne, zawsze są czymś niepożądanym, a każda dbająca o wygląd kobieta chce się ich pozbyć.

Skóra na twarzy jest szczególnie wrażliwa, dlatego sposób, w jaki będziemy pozbywać się zbędnych włosków musi być wyjątkowo subtelny i niepowodujący podrażnień.  U większości kobiet jest ona również bardzo podatna na ból, dlatego metoda depilacji tej części ciała musi być delikatna, a równocześnie dokładna, ponieważ każdy niechciany włosek pozostanie widoczny.

?Nie? dla golenia!

W przypadku zbędnych włosków na twarzy u kobiet, absolutnie niewskazane jest jej golenie. Po takim zabiegu stają się one mocniejsze i bardziej zauważalne, co z czasem powoduje nasilenie się problemu. Golenie wiąże się również z dużym ryzykiem podrażnienia czy wręcz zacięcia skóry twarzy!

Obecnie na rynku można kupić preparaty specjalnie dostosowane do depilacji tej części ciała. Są one dostosowane do małych fragmentów twarzy i wzbogacone dodatkowo w olejki oraz substancje łagodzące, tak, aby nie doprowadzić do podrażnień delikatnej skóry. Preparaty te są skuteczne już na krótkich włoskach o długości ok. 2 mm (wyrywają je skutecznie razem z cebulkami!), a zatem nie trzeba czekać do ich odrośnięcia, co jest szczególnie istotne w przypadku niechcianych włosków na twarzy.

A to już wiesz?  Targi FVF 2009 startują konkursem

Ważne wskazówki

Warto wiedzieć, że dla najlepszego efektu depilacji, dzień wcześniej dobrze jest użyć delikatnego peelingu lub kremu złuszczającego. Trzeba się również upewnić, że skóra jest czysta i sucha, bez podrażnień i pozostałości kremów. Pamiętać należy, aby nie depilować twarzy bezpośrednio przed specjalnymi okazjami (najlepiej kilka dni wcześniej), tak, aby ustąpiło ewentualne zaczerwienienie.

Innowacyjna metoda

Jednym z najnowszych produktów marki Veet jest Veet Duo – system, 2w1, który pozwoli na usunięcie wszystkich niechcianych włosków z okolicy górnej wargi, podbródka i policzków oraz wymodelowanie brwi. Łatwa w użyciu tubka umożliwia precyzyjną aplikację ciepłego wosku dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Zastosowanie kremu łagodzącego wzbogaconego aloesem pozwala uniknąć zaczerwienienia skóry po depilacji. Veet Duo zapewnia, że skóra pozostanie aksamitnie gładka aż do 4 tygodni.Dla najlepszego efektu depilacji w skład zestawu wchodzą: dwie tubki ? jedna z ciepłym woskiem w żelu wzbogaconym olejkiem migdałowym, druga ? z kojącym kremem, szpatułka do precyzyjnego nakładania wosku oraz 20 pasków.

Jak należy stosować Veet Duo?

  • Umieścić tubkę z woskiem (różowa końcówka) w kubku z gorącą wodą na ok. jedną minutę.
  • Następnie pokryć cienką warstwą wosku wybrany obszar twarzy, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.
  • Natychmiast nałożyć jeden z pasków na skórę pocierając kilka razy, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, przycisnąć go, aby upewnić się, że dobrze przylega.
  • Przytrzymując napiętą skórę, chwycić za dolny brzeg paska i możliwie szybko oderwać go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Pasek należy odrywać jednym ruchem, trzymając go blisko skóry – im szybciej zerwie się pasek, tym więcej włosków zostanie usuniętych.
  • Po depilacji pozostałości wosku należy zmyć wodą, a następnie nałożyć krem łagodzący
    i wmasować go delikatnie w depilowany obszar (biała końcówka tubki).

Veet Duo jest dostępny w drogeriach Rossman.

A to już wiesz?  Dalsze wzrosty w Rainbow Tours

Cena sugerowana na półce: 29.99 zł

Źródło Veet. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy