Wiadomości branżowe

Badanie NewsPoint – blogi i blogerzy w mediach online

Zespół NewsPoint przygotował raport na temat najbardziej znanych blogów poruszających tematykę mediów online oraz ich autorów. Od początku roku w mediach internetowych najczęściej pisano o Dominiku Kaznowskim (Kaznowski.blox.pl), Tomaszu Karwatce (webusability.pl) oraz o Arturze Kurasińskim (blog.kurasinski.com). Blogerem najczęściej obecnym w mediach internetowych w tym czasie był Dominik Kaznowski – pisano o nim 144 razy. Informacje o Tomaszu Karwatce i jego blogu Webusability.pl pojawiły się w tym czasie 125 razy. Jak się okazało aktywność medialna Dominika Kaznowskiego była wyższa zdecydowanie od pozostałych blogerów. Pierwszą dziesiątkę najczęściej wymienianych w mediach online blogerów zamykają Aneta Mitko i Maciej Gałecki, specjalizujący się w tematyce marketingu w wyszukiwarkach.

Artykuły dotyczące Dominika Kaznowskiego i jego bloga kaznowski.blox.pl najczęściej publikowały Gazeta.pl oraz InternetStandard.pl.
Za pomocą modułu analitycznego NewsPoint zbadano również tematy często poruszane przez autora. Kaznowski w swoim blogu pisze najczęściej o największych graczach na światowym rynku internetowym. Codziennie zamieszcza tam co najmniej 2 nowe wpisy, a co czwarty z nich dotyczy wyszukiwarki Google. Informacje o Tomaszu Karwatce i jego blogu webusability.pl pojawiają się głównie w serwisach marketingowych: Marketing Przy Kawie, Marketing w Praktyce i Mediafm.net. Z kolei Artur Kurasiński najczęściej wymieniany jest w Internet Standard, Gazeta.pl oraz przez innego blogera - Macieja Budzicha (blog.mediafun.pl), który z kolei znalazł się na 4. miejscu rankingu NewsPoint.   Podsumowanie przygotowano przy wykorzystaniu usługi monitorowania internetu NewsPoint. Raport w wersji online znajduje się pod adresem: http://www.newspoint.pl/nowosci/o_blogach_i_blogerach NewsPoint to usługa monitorowania komunikacji w internecie, wprowadzona przez NetSprint.pl - dostawcę zaawansowanych rozwiązań wyszukiwawczych. System monitoruje ponad 1000 serwisów, w tym portale, wortale, serwisy społecznościowe oraz blogi. NewsPoint co kilka sekund sprawdza obecność nowych publikacji w mediach online. Oprócz monitorowania mediów usługa umożliwia również łatwe zarządzanie pozyskanymi informacjami. Aplikacja automatycznie generuje wykresy i tabele, pozwala również na publikację znalezionych w sieci informacji na temat firmy na stronie WWW, intranecie lub kanale RSS. NewsPoint jest narzędziem przydatnym podczas:
. badania efektywności działań marketingowych i PR,
. planowania marketingowego,
. monitorowania działań konkurencji,
. planowania kampanii reklamowych,
. tworzenia strategii przedsiębiorstwa. Pełna lista źródeł znajduje się pod adresem:
http://www.newspoint.pl/download/NewsPoint_lista_serwisow.xls. Dane kontaktowe:
Marcin Jabłoński
Kierownik Projektu
NetSprint.pl Sp. z o.o.
ul. Tyniecka 44c, 02-621 Warszawa
tel./fax. 022 8 444 990 w. 111
e-mail: [email protected]
Źródło NetSprint.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts