Wiadomości branżowe

Tubądzin kończy trzydziestkę

Teaser

Grupa Tubądzin, jeden z największych rodzimych producentów płytek ceramicznych, obchodzi 15 listopada okrągłą, 30 rocznicę powstania. Z tej okazji firma organizuje galę w gmachu Akademii Sztuk Pięknych im. Adama Strzemińskiego w Łodzi.

Historia Grupy Tubądzin to klasyczny ?American dream? w polskim wydaniu. Przedsiębiorstwo założone w listopadzie 1983 roku przez dwóch młodych biznesmenów ? A. Wodzyńskiego i Z. Kaźmierskiego w ciągu niewiele ponad dekady stało się jednym z najważniejszych producentów płytek ceramicznych, dysponującym najnowocześniejszą w Polsce linią produkcyjną. Kolejne lata to pasmo sukcesów: uruchomienie fabryki w Ozorkowie, nagrody branżowe i dywersyfikacja marek.

W roku 2008 Tubądzin otworzył kolejny rozdział swojej historii, podejmując odważne decyzje, które okazały się potężnymi kamieniami milowymi w historii marki: stworzenie Tubądzin Management Group, unikalnego w branży ceramiki łazienkowej rozwiązania logistycznego, a także nawiązanie współpracy z Maciejem Zieniem, utalentowanym projektantem, który podzielał przekonanie firmy, że odważne pomysły i dobry design to fundament, na którym można zbudować wielką, polską markę.

Zień, będący obecnie jednym z najgorętszych towarów eksportowych polskiej mody, od kilku lat z sukcesami projektuje dla Tubądzina. Kolekcja zaprojektowanych przez niego płytek spotkała się z wielkim zainteresowaniem zwiedzających podczas tegorocznych targów Cersaie w Bolonii.

?Nasze 30-lecie to okazja do złożenia podziękowań wszystkim, którzy wierzyli w nasz sukces i byli jego częścią przez te trzy pełne wyzwań dekady. Mam tu na myśli zarówno pracowników, partnerów handlowych, jak i klientów, którzy uwierzyli, że możemy być dumni z polskiego designu? ? mówi Andrzej Wodzyński, prezes i współzałożyciel Tubądzin.

Uroczystość odbędzie się 15 listopada w gmachu Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi przy ulicy Wojska Polskiego 121 (wjazd od ul. Pankiewicza) o godzinie 18.30.

Źródło TUBĄDZIN. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy