Wiadomości branżowe

Program Shell ?Oszczędne tankowanie?

Dzięki akcji Shell, klienci tej firmy mogą znacznie obniżyć koszty eksploatacji samochodów.Mając na uwadze duże znaczenie wydatków na paliwo dla stanu domowych budżetów, Shell opracował program edukacyjny dla kierowców o nazwie „Oszczędne tankowanie”. Stosowanie się do porad

Dzięki akcji Shell, klienci tej firmy mogą znacznie obniżyć koszty eksploatacji samochodów.

Mając na uwadze duże znaczenie wydatków na paliwo dla stanu domowych budżetów, Shell opracował program edukacyjny dla kierowców o nazwie ?Oszczędne tankowanie?. Stosowanie się do porad w nim zawartych pozwoli w prosty sposób oszczędzić znaczne ilości benzyny lub oleju napędowego i ? w konsekwencji ? przejechać dalej na jednym baku. Akcji towarzyszą działania promocyjne, w tym rabaty na paliwo dostępne na stacjach Shell.

Filarem programu ?Oszczędne tankowanie? jest zestaw zasad ekonomicznej jazdy. Stosowanie ich na co dzień umożliwi zredukowanie spalania paliwa nawet o 30%. Wskazówki dotyczą czynników związanych zarówno ze stylem jazdy kierowcy, jak i z utrzymaniem samochodu.

Wbrew pozorom niewielu kierowców wie, jak duży wpływ może mieć agresywne prowadzenie pojazdu na zwiększenie zużycia paliwa. Jeszcze mniej kierowców zdaje sobie sprawę z innych czynników, np. tych związanych z utrzymaniem samochodu.

Płynna jazda i unikanie gwałtownych zmian prędkości pozwolą im przejechać dalej na jednym baku. Ekonomiczna technika jazdy wymaga także zmiany biegu na wyższy tak szybko, jak to tylko możliwe bez obciążania silnika. Warto również pamiętać o wyłączaniu silnika, gdy sytuacja na drodze zmusza nas do dłuższego postoju.

Jak wskazują eksperci, codzienne wydatki na paliwo można też zredukować dzięki… powietrzu. Zbyt małe ciśnienie w oponach zmniejsza wydajność spalania nawet o 3%. Z kolei wszelkiego rodzaju bagażniki dachowe powodują wzrost oporu powietrza. Gdy nie są używane, należy je zdjąć, a samochód stanie się do 5% bardziej ekonomiczny.

Ponadto, aby jazda była bardziej oszczędna, warto unikać dodatkowych obciążeń pojazdu, na przykład nie przewozić zbędnych ładunków w bagażniku. Wpływają one na masę pojazdu i ? co za tym idzie ? na spalanie. Istotnym warunkiem oszczędnej jazdy jest również odpowiednia regulacja silnika (do 4% oszczędności) oraz używanie dobrej jakości paliw i olejów silnikowych (dodatkowe 1%-2% oszczędności).

A to już wiesz?  MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY GRY ?GEARS OF WAR? NA XBOX 360

W ramach programu ?Oszczędne tankowanie? Shell opracował dla swoich klientów poradnik ekonomicznej jazdy, dostępny na wszystkich stacjach Shell w Polsce. Informacje na temat wydajnego wykorzystywania paliwa znajdują się również na stronie www.shell.pl, w zakładce ?Oszczędne tankowanie?. Na swojej witrynie Shell udostępnił test na ekonomicznego kierowcę oraz edukacyjną grę komputerową.

Poprzez akcję ?Oszczędne tankowanie? Shell nie tylko edukuje klientów, ale też dostarcza im wymiernych korzyści podczas tankowania. W ofercie firmy znajdują się innowacyjne paliwa, których skład został opracowany z myślą o czynnikach wpływających na wydajność spalania oraz bezawaryjność pojazdów. Ponadto, programowi towarzyszą promocje. Pod koniec ubiegłego roku miały miejsce czasowe obniżki cen benzyny bezołowiowej 95 na wybranych stacjach Shell. Obecnie klienci mogą uzyskać rabat na każde paliwo w zamian za punkty SMART.

Mechanizm promocji

Od 17 stycznia do 28 lutego 2006 Shell oferuje klientom rabat w wysokości 10 groszy na litrze paliwa za 8 punktów SMART. Przykładowo: tankując 30 litrów paliwa można zaoszczędzić 3 zł w zamian za 240 punktów SMART. Promocja dostępna jest na stacjach Shell w całym kraju i dotyczy wszystkich benzyn i olejów napędowych oraz LPG.

***

Wszystkie procentowe dane na temat redukcji zużycia paliwa zaczerpnięto z badań i publikacji Energy and Environmental Analysis, Inc., Waszyngton, USA, bądź też opierają się one na przeglądach fachowej literatury dokonanych przez tę organizację.

 

Źródło Shell. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy