Wiadomości branżowe

Pogoda w telefonie komórkowym

Miłośnicy wiatru i wody, dzięki Wirtualnej Polsce, mogą w każdej chwili sprawdzać pogodę dla żeglarzy w swoich telefonach komórkowych. Portal zapewnił też użytkownikom dostęp do informacji o warunkach pogodowych na świecie. Pogoda zmienną jest. Wiedzą o tym zwłaszcza żeglarze. Wiatr w żagle, a po chwili flauta. Słońce, a za moment deszcz. Teraz

Miłośnicy wiatru i wody, dzięki Wirtualnej Polsce, mogą w każdej chwili sprawdzać pogodę dla żeglarzy w swoich telefonach komórkowych. Portal zapewnił też użytkownikom dostęp do informacji o warunkach pogodowych na świecie.

Pogoda zmienną jest. Wiedzą o tym zwłaszcza żeglarze. Wiatr w żagle, a po chwili flauta. Słońce, a za moment deszcz. Teraz każdy wodniak będzie wiedział, czy już czas nakładać sztormiak i stawiać żagle, czy można ze spokojem zaszyć się w trzcinach i czekać na tzw. „lepszy czas”.  

Najważniejsze żeglarskie miejscowości w Polsce, w tym: Augustów, Gdynia, Darłowo, Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Hel, Jastarnia i Ruciane-Nida oraz największe zbiorniki wodne, jak Jez. Jeziorak, Jez. Raduńskie, Jez. Śniardwy, Zatoka Gdańska znalazły się na pogodowej, żeglarskiej mapie WP. Od teraz można sprawdzić panujące tam warunki przez telefon komórkowy – „Pogoda dla żeglarzy”. Wystarczy skorzystać z adresu mobi.wp.pl, by dowiedzieć się, jakie są: temperatura powietrza, ciśnienie, zachmurzenie, kierunek i siła wiatru (w skali Beauforta). Informacje aktualizowane są co trzy godziny. Wirtualna Polska oferuje taką możliwość jako jedyny portal internetowy. 

Serwis mobi.wp.pl wzbogaciła też właśnie „Pogoda dla świata”. Korzystając z telefonu komórkowego wybrać można dowolny kontynent, kraj, miasto. Najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane miejscowości Ameryki Południowej, Azji, czy Europy prezentowane są użytkownikowi już w chwili wybrania interesującego go kontynentu. „Pogodę dla Polski” posiadacze telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych mogą sprawdzać od początku funkcjonowania serwisu.  

Serwis mobi.wp.pl został zaprojektowany tak, by internauci w każdej chwili mieli swobodny dostęp do informacji, których akurat potrzebują. Lista serwisów Wirtualnej Polski dostępna przez telefon komórkowy i inne urządzenia mobilne:

Wiadomości – najnowsze informacje z kraju i ze świata;

Sport – nowości z polskich i światowych aren;

Gospodarka – biznes informacje;

Program TV – 70 polskojęzycznych programów telewizyjnych i 167 stacji zagranicznych;

A to już wiesz?  Jak nowe technologie wpływają na życie mężczyzny

Kina – repertuar kin ze 104 miast w Polsce, na 7 dni;

Pogoda – dla 245 miejscowości w Polsce, dla świata, dla żeglarzy;

Słowniki – kilkanaście słowników „w kieszeni”;

Film – najnowsze wiadomości o ulubionych aktorach, aktorkach i filmach;

Muzyka – nowości z muzycznego światka;

Kobieta – artykuły z najpopularniejszego w polskim Internecie serwisu dla kobiet;

Facet – najciekawsze artykuły przede wszystkim dla mężczyzn

Poczta – poczta WP zawsze pod ręką, możliwość odbierania i wysyłania listów.

Serwis mobi: http://mobi.wp.pl

Pogoda dla żeglarzy: http://mobi.wp.pl/pogoda/pogoda_dla_zeglarzy/

Pogoda dla świata: http://mobi.wp.pl/pogoda#swiat

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy