Wiadomości branżowe

Dobry czas dla kupujących mieszkanie

Tanie kredyty hipoteczne, stosunkowo niskie ceny mieszkań i wzrost liczby inwestycji deweloperskich – to wszystko sprawia, że 2014 r. wydaje się dobrym czasem na zakup mieszkania. „Sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo ciekawa” - mówi Bartosz Turek, kierownik działu analiz w Lion’s Bank. Zdaniem eksperta w 2014 r. widać wyraźne ożywienie i siłę rynku, o czym świadczy,

Tanie kredyty hipoteczne, stosunkowo niskie ceny mieszkań i wzrost liczby inwestycji deweloperskich ? to wszystko sprawia, że 2014 r. wydaje się dobrym czasem na zakup mieszkania.

?Sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo ciekawa? – mówi Bartosz Turek, kierownik działu analiz w Lion?s Bank. Zdaniem eksperta w 2014 r. widać wyraźne ożywienie i siłę rynku, o czym świadczy, chociażby rosnąca liczba zawieranych transakcji.

Ożywienie to ma wpływ na cenę mieszkań. Na szczęście jest to wzrost niewielki rzędu 3-4%. ?Jeżeli mamy do wyboru: kupić bądź wynająć ? to najprawdopodobniej zakup może się okazać tańszym rozwiązaniem? ? informuje Bartosz Turek. Sprzyja temu też obecny poziom stóp procentowych, które są bardzo niskie, a więc kredyty mieszkaniowe są teraz bardzo tanie.

Deweloperzy przygotowani są do większego zainteresowania kupnem mieszkań. Wiele inwestycji trwa lub dobiega końca. Najtrudniejszą decyzją wydaje się to jakie mieszkanie kupić i gdzie ? w centrum miasta, czy może na jego obrzeżach.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Radość podróży (cz. 1): z Mazowsza nad morze

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy