Wiadomości branżowe

Aukcje WOŚP 2005 podsumowanie

W tym roku już po raz piąty Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były wspólną inicjatywą Fundacji WOŚP oraz internetowego serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Od początku grudnia 2004 do 14 lutego 2005 pod adresem http://aukcje.wosp.org.pl można było brać udział w licytacjach, z których dochód w tym roku Fundacja przekaże dotkniętej klęską tsunami Sri Lance.

W tym roku dzięki wielkiemu sercu i oddaniu użytkowników Allegro a także przyjaciół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 738 147,73 zł. Za zebrane za pośrednictwem aukcji pieniądze Fundacja kupi sprzęt medyczny dla 3 szpitali znajdujących się na Sri Lance, jednego położonego na południowo-wschodnim wybrzeżu oraz dwóch na zachodnim wybrzeżu, które najbardziej ucierpiało wskutek kataklizmu. Już teraz eksperci Fundacji ustalają dokładnie rodzaj i ilość urządzeń, które zamierzają kupić. Liczą na rabaty, upusty, na udział sponsorów. Fundacja jest przekonana, że zdoła przywieść na Sri Lanke sprzęt medyczny o dużo większej wartości niż równowartość zebranej kwoty w dolarach (ok. 250 tys. dolarów). Sprzęt pochodzić będzie od polskich producentów.

Serwis aukcyjny WOŚP, obsługiwany przez Allegro przy wpsółpracy z PayU (Płatności Allegro) cieszył się w tym roku dużą popularnością. Oto wybrane statystyki WWW (dane Gemius):

Ilość odsłon serwisu w grudniu 2004 – 2 574 416

Ilość odsłon serwisu w styczniu 2005 – 10 227 766

Ilość odsłon serwisu w trakcie XIII Finału 9 stycznia 2005 – 4 251 418

Łącznie w ramach aukcji na rzecz WOŚP wystawionych zostało 26 309 przedmiotów (10 971 w ubr). Sprzedano 13 520 z nich (w ubr 6 837). Aktywnie w tym roku w aukcjach WOŚP brało udział 44 768 użytkowników. Całkowita ilość przebić we wszystkich aukcjach: 50 658.

Z nowości w 2005 roku serwis aukcyjny WOŚP po raz pierwszy doczekał się pełnej wersji w języku angielskim a także lepszego zabezpieczenia (dodatkowa weryfikacja kartą kredytową). Podobnie jak w latach ubiegłych znakomicie sprawdziły się Płatności Allegro (obsługiwane przez PayU) – szybka płatność, automatyczne księgowanie i informacja zwrotna o wpłacie.

Tegoroczne aukcje to przede wszystkim gadżety sportowe: koszulki z autografami Pele i Ronaldo, piłki z podpisami znanych sportowców oraz narty Adama Małysza i buty z autografem Raula. Wylicytować można było stanowisko kasztelana na kilku zamkach w Polsce oraz stać się właścicielem tramwaju przegubowego oraz taksówek marki Warszawa.  Więcej informacji: http://aukcje.wosp.org.pl/ 

Wszystkim Allegrowiczom, którzy pomagali i brali aktywny udział w licytacjach bardzo dziękujemy w imieniu własnym jak i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy