Wiadomości branżowe

Zobacz, jak się żyje w 100 miejscach na świecie

Ameryka, Daleki Wschód, a może któraś z europejskich stolic ? gdzie żyje się dzisiaj najlepiej? Na podstawie rozmów z mieszkającymi za granicą Polakami redakcja Bankier.pl porównała 100 miejsc na świecie. Z racji jubileuszu pytamy czytelników o najciekawsze ich zdaniem miejsce. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Tam mieszkam to autorski cykl wywiadów dziennikarki Bankier.pl Malwiny Wrotniak z Polakami mieszkającymi w różnych częściach świata. Od prawie  trzech lat przybliża czytelnikom Bankier.pl warunki mieszkania za granicą, poszukując odpowiedzi na pytanie, gdzie warto się osiedlić, by dobrze zarabiać i wieść spokojne życie. Pod lupą znalazło się już 100 miejsc położonych w 70 różnych krajach.

? Projekt ?Tam mieszkam? zrodził się z chęci sprawdzenia, jak żyje się Polakom w Norwegii. To kraj, który regularnie wygrywa globalne rankingi jakości życia i który Polacy często wymieniają jako jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków emigracji. Relacja z norweskiego życia pary młodych Polaków spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem wśród czytelników, co było naturalną zachętą do tego, żeby publikować podobne relacje z innych miejsc na świecie ? mówi Malwina Wrotniak, autorka projektu.

Bohaterami cyklu są przedstawiciele różnych profesji ? m.in. przedsiębiorcy, dyplomaci, naukowcy, dziennikarze, artyści i blogerzy. Znajdziemy wśród nich także znane osoby: Katarzynę Bujakiewicz, Michała Tuska, Michała Łanuszkę czy Alinę Dragan. Bohaterowie rozmów opowiadają o miejscach, w których mieszkają i pracują. To szansa, żeby dowiedzieć się, jak żyje się w dużych miastach, takich jak Nowy Jork, Dubaj, Londyn, Paryż, Rzym, Berlin czy Moskwa, ale również w bardziej egzotycznych miejscach: w Kenii, na Bali, Madagaskarze czy Spitsbergenie.

? Na razie dotarliśmy do Polaków w 70 krajach, ale przecież ich wszystkich jest ponad 200. W każdym z nich do sprawdzenia jest gro miast i jeszcze więcej ludzkich historii, dlatego nie zatrzymujemy się i nadal będziemy konfrontować ze sobą polskie historie z różnych zakątków ? mówi autorka cyklu.

Z okazji ukazania się setnego odcinka projektu ?Tam mieszkam? zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Bankier.pl "100 miejsc na świecie, w których warto zamieszkać". Na czytelników czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania  aparat, czytnik e-booków, głośnik, książki i zaproszenia do skorzystania z usługi VIP PASS w Porcie Lotniczym we Wrocławiu.

Bankier.pl porównał 100 miejsc - zobacz, jak żyje się za granicą: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-sie-zyje-za-granica-Bankier-pl-porownal-100-miejsc-2838805.html 

 

 

< 242525" >
Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy