Wiadomości branżowe

WPROST: Kora oskarża Kościół. Tajemnice zabójstwa generała Papały

Pamiętam, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza - mówi Kora Jackowska. W nowej piosence opowiada, jak była molestowana przez księdza. Teledysk z piosenką 25 czerwca trafi do Internetu. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST Kora wraca wspomnieniem do traumy z dzieciństwa.Ponadto w najnowszym WPROST - polski Kościół wobec powrotu arcybiskupa Paetza, tajemnice śledztwa

Pamiętam, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza – mówi Kora Jackowska. W nowej piosence opowiada, jak była molestowana przez księdza. Teledysk z piosenką 25 czerwca trafi do Internetu. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST Kora wraca wspomnieniem do traumy z dzieciństwa.

Ponadto w najnowszym WPROST – polski Kościół wobec powrotu arcybiskupa Paetza, tajemnice śledztwa ws. zabójstwa generała Marka Papały, Włodzimierz Cimoszewicz o swoich wyborach oraz Maja Sablewska o kulisach pracy z gwiazdami. A także  „Moja nowa ręka” , rzecz o chirurgach z Trzebnicy, którzy jako pierwsi przeszczepili jednocześnie dwie ręce i „Dwie dekady manipulacji”, czyli 20 lat Photoshopa.

„Pochodziłam z bardzo biednego domu (…) To charakterystyczne w zwierzeniach ofiar księży pedofilów, że zwykle są to dzieci właśnie z takich domów. Wielodzietnych, zaniedbanych. Oni dobrze wiedzą, kogo wybrać” – mówi w wywiadzie dla WPROST Kora Jackowska. Swoje przeżycia opowiada w najnowszej piosence „Zabawa w chowanego“. W rozmowie z Aleksandrą Pawlicką oskarża Kościół o bezduszność i hipokryzję. Liczy na to, że jej utwór nie pozostanie bez echa.

We WPROST także reakcje polskich biskupów i polskiego Kościoła na ewentualny powrót arcybiskupa Paetza do posługi biskupiej. Hierarcha podejrzewany o seksualne wykorzystywanie kleryków pokazywał się publicznie podczas uroczystości żałobnych po katastrofie w Smoleńsku. Coraz głośniej mówi się, że Watykan cofnie mu zakaz posługi biskupiej. Co na ten temat sądzą inni polscy biskupi? Czy w polskim Kościele jest miejsce dla arcybiskupa Paetza?

Najnowsze WPROST wraca do sprawy zabójstwa generała Marka Papały. 25 czerwca minie 12 lat od zabójstwa byłego komendanta głównego policji. Nadal nie wiadomo, kto go zabił i na czyje zlecenie. Analitycy, którzy badali materiały z 12 lat śledztwa, twierdzą, że wątek, nad którym skupili się śledczy, jest fałszywy. Co dalej ze śledztwem ws. zabójstwa generała Papały – w najnowszym WPROST.

A to już wiesz?  Dokąd zmierza polska kolej? DEBATA WPROST

We WPROST także rozmowa z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Tomasz Machała pyta byłego premiera o jego związki z lewicą, ostatnie wybory polityczne, a także o to, czy to prawda, że ma zostać nowym szefem polskiej dyplomacji w rządzie Donalda Tuska.

W numerze również Maja Sablewska – menadżer Edyty Górniak. Zdradza, dlaczego jej podopieczna miała gorszą passę, zanim trafiła pod jej skrzydła. Mówi też o tym, jak się pracuje z artystami i jaka jest rola menadżera w polskim showbiznesie.

WPROST pisze także o najnowszym sukcesie polskiej transplantologii. Na początku czerwca chirurdzy z Trzebnicy jako pierwsi w Polsce dokonali jednoczesnego przeszczepu obu rąk. Kilka miesięcy temu przeprowadzili pierwszą na świecie operację przeszczepu prawie całej ręki osobie dorosłej, która rękę straciła we wczesnym dzieciństwie. Jak to robią w Trzebnicy i jak pacjenci wracają do pełnej sprawności – w najnowszym WPROST. 

We WPROST również „Dwie dekady manipulacji“, czyli historia programu, który pozwala poprawić człowieka. Na fotografii. Wszystko zaczęło się 20 lat temu w ciemni fotograficznej. Dzisiaj niektóre gwiazdy są tak przyzwyczajone do retuszowanych zdjęć z okładek, że na fotografii bardziej niż siebie samych chcą przypominać wyobrażenie, jakie  mają na swój temat. Czy pamiętamy jeszcze, jak wygląda świat bez Photoshopa?

Nowy numer WPROST jest dostępny również w wersji z płytą DVD. Na płycie – film dokumentalny „Sekretarka Hitlera”, zapis wywiadu z Traudl Junge, która od jesieni 1942 r. do maja 1945 r. była osobistą sekretarką Hitlera. To właśnie jej Fuhrer dyktował swój testament. Cena wydania z płytą wynosi 9,90, wydania regularnego – 4,90.

Tygodnik WPROST w kioskach od poniedziałku, 21 czerwca. E-wydanie tygodnika na www.wprost.pl – już w niedzielę w południe. Szczegóły – na www.wprost24.pl.

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy