Wiadomości branżowe

Subtelne odcienie bieli

Biel i jej subtelne odcienie znów królują we wnętrzach. Po latach spędzonych w cieniu zdecydowanych kolorów, ponownie wraca na salony. Ma to związek z rosnącą potrzebą kreowania przestrzeni, która oferuje oddech i wyciszenie. Dzięki kremowym bielom inspirowanym łagodnością krajobrazu Krety, dostępnym w palecie Dulux Kolory Świata, stworzymy wnętrza wypełnione subtelnością. Za pomocą szerokiej gamy białych odcieni z mieszalnika, pomieszczenia nabiorą szlachetnego piękna.

Niektórzy twierdzą, że biel nie jest kolorem, nie należy im jednak wierzyć. Bez bieli inne kolory nie miałyby w ogóle możliwości zaistnieć. Połączona z subtelną nutką innych kolorów tworzy piękne kremowe odcienie zwane po angielsku off-whites.

Biel w kulturze europejskiej symbolizuje czystość i niewinność. Otaczamy się nią, gdy podświadomie szukamy harmonii i wyciszenia. Przebywanie w pomieszczeniach pomalowanych odcieniami bieli jest dobrym antidotum na stres i pozwala naładować akumulatory w pędzie codziennego życia.

Wybór kolorów jest mocno związany z naszym poczuciem bezpieczeństwa i cyklem koniunkturalnym ? mówi Danuta Baprawska, ekspert ds. koloru AkzoNobel. Z badań Aesthetic Center (centrum badania trendów i preferencji kolorystycznych AkzoNobel) niezbicie wynika, że gdy gospodarka jest w koniunkturze wybieramy kolory intensywne, zdecydowane, zestawiamy je kontrastowo. Z kolei gdy odczuwamy niepokój związany z sytuacją gospodarczą, wolimy otaczać się kolorami neutralnymi: odcieniami bieli, szarości, brązów lub głębokimi, ale wyciszającymi. Właśnie dlatego Polacy coraz częściej wybierają subtelne odcienie bieli ? dodaje Danuta Baprawska   

- Odcienie bieli różnią się od siebie w zależności od dodatku innych barw. Ich wyjątkową zaletą jest to, że bardziej niż inne kolory są wrażliwe na zmiany otoczenia i odbijanie światła, dzięki czemu optycznie powiększają przestrzeń ? mówi Madga Jeziorowska, architekt wnętrz, pracownia de novo, ekspert marki Dulux. Stanowią, zatem idealne wypełnienie mniejszych pomieszczeń oraz tło do wprowadzania kontrastów. Aranżując wnętrze w bieli warto pamiętać, że jej chłodne odcienie dobrze wyglądają w pomieszczeniach, w których światło jest ciepłe - zwykle od zachodu lub południa; ciepłe zaś - tam, gdzie światło jest zimne: od wschodu lub północy - podkreśla ekspert marki Dulux.

Łagodność śródziemnomorskiego krajobrazu Krety była inspiracją do powstania linii kremowych bieli farb Dulux Kolory Świata. To paleta pełna delikatności i szlachetnego piękna. Wśród 9 odcieni znajdziemy zarówno klasyczną, chłodną biel (Białe Żagle), jak i cieplejsze, subtelne kremowe odcienie o nazwach nawiązujących do krajobrazu wysypy: Garść Muszelek, Antyczny Marmur, Ziarno Sezamu, Rajska Plaża, Grecka Chałwa, Białe Wino, Słońce Hellady i Światełka Heraklionu.

Dla tych, którzy szukają niecodziennych rozwiązań idealne będą odcienie bieli z mieszalnika Dulux. Nowy system pozwala na wyjątkowo precyzyjne dozowanie pigmentów, zapewniając doskonałe odwzorowanie kolorów, w tym również wielu odcieni koloru białego. Dzięki możliwościom nowego mieszalnika Dulux Colour Mixing System można uzyskać 1200 odcieni bieli i zastosować je nie tylko na ścianach, ale również na innych elementach dekoracyjnych z drewna i metalu.

Dulux? Czas na zmianę!
Źródło Dulux. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy