Wiadomości branżowe

Specjaliści od zielonych dachów

W ramach III konferencji Zieleń w Mieście specjaliści Ogrodowni doradzą, jak zaprojektować, zrealizować i pielęgnować zielone dachy.22 października 2010 roku, podczas Targów InterflatDesign.pl w Łodzi odbędzie się III Konferencja Zieleń w Mieście. Mariusz Pasek, współwłaściciel firmy Ogrodownia i jeden z prekursorów projektowania i realizacji

W ramach III konferencji Zieleń w Mieście specjaliści Ogrodowni doradzą, jak zaprojektować, zrealizować i pielęgnować zielone dachy.

22 października 2010 roku, podczas Targów InterflatDesign.pl w Łodzi odbędzie się III Konferencja Zieleń w Mieście.

Mariusz Pasek, współwłaściciel firmy Ogrodownia i jeden z prekursorów projektowania i realizacji zielonych dachów w Polsce, wygłosi referat na temat skutecznego i efektownego planowania i wykonania tego elementu architektonicznego.

„Zielone dachy stały się w Polsce modne. Bardzo się z tego cieszę, bo spełniają niezwykle ważne funkcje. Są istotne zwłaszcza dla mieszkańców nowych osiedli, budowanych w centrum miasta. Dzięki tej technice można na niewielkiej przestrzeni zapewnić miejsca parkingowe, a na ich dachu potrzebny do relaksu i zabawy teren zielony.”– powiedział Mariusz Pasek. „Jednak zielony dach wymaga dużej precyzji w projektowaniu i dużego doświadczenia wykonawcy. Warto posłuchać firm, które są już ekspertami w tej dziedzinie.”

***

Ogrodownia to dział Pracowni Sztuki Ogrodowej, specjalizujący się w inwestycjach mieszkaniowych, publicznych i komercyjnych na terenie całego kraju. Zajmuje się sporządzaniem projektów architektury krajobrazu i ich realizacją, inwentaryzacją zieleni, rewaloryzacją ogrodowo-parkowych założeń historycznych oraz doradztwem z zakresu architektury krajobrazu. Ogrodownia zaprojektowała m.in. zieleń dla budynku MINI Politechniki Warszawskiej oraz otoczenie Indywidualnego Domu TypOwego. Do realizacji Ogrodowni należą m.in. plac wypoczynkowy w Parku Ujazdowskim w Warszawie, zieleń na dachu centrum handlowego Arkadia w Warszawie, a także otoczenie osiedli mieszkaniowych Słoneczny Skwer, Pegaz, Lazurowa Dolina czy Osiedle Słoneczne. www.ogrodownia.pl

Źródło Ogrodownia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy