Wiadomości branżowe

Sezonowe trendy w wyszukiwarkach. Polacy aktywnie poszukują informacji o rowerach

Teaser

Tylko w ciągu ostatnich czterech tygodni zanotowano aż 12 000 zapytań o tematykę rowerową, jak podaje lokalna wyszukiwarka panoramafirm.pl, która służy do łatwego odkrywania miejsc i rzeczy w okolicy. Zainteresowanie Polaków sportem rowerowym stale rośnie, w kraju jest już ponad 10 mln jednośladów.

Rower stał się niezbędnym sprzętem codziennego użytku, każdego dnia używa go ponad miliard ludzi. Coraz większą rolę odgrywa w komunikacji miejskiej, wykorzystywany jako standardowy środek transportu. Zyskał tzw. modową popularność na stałe wpisując się w uliczny krajobraz. Co spowodowało, że w tym roku Polacy aktywnie wyszukują informacji o rowerach w sieci?

Rower nie jest sprzętem niezawodnym. Kiedy przebywamy poza domem, w trasie i łapiemy ?gumę? lub potrzebujemy szybko zapasowego sprzętu, z pomocą przychodzą nam wyszukiwarki lokalne, takie jak np. panoramafirm.pl.

To właśnie ?naprawa rowerów? w serwisie była jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz przez internautów. W gronie popularnych zapytań pojawiły się także ?części rowerowe? oraz ?sprzęt rowerowy?, dalej ? sklepy i wypożyczalnie.

Tegoroczna, bardzo duża, liczba zapytań o rowery dowodzi jak obecnie popularny jest to sport. Dziś już prawie każdy ma jeden lub więcej rowerów. Często również korzystamy ze specjalnych wypożyczalni, dostępnych lokalnie praktycznie w każdym mieście. Popularność branży w panoramafirm.pl pokazuje, że wyszukiwarki są cennym źródłem informacji o najbliższej w okolicy wypożyczalni czy sprzęcie rowerowym. Branża jest w coraz lepszej kondycji, Polacy zaczęli aktywnie korzystać z rowerów, interesują się ich zakupem serwisem lub wypożyczeniem - mówi Adrian Hinc, Kierownik ds. Produktu w Eniro Polska.

Branża rośnie także w związku z modą na zdrowy tryb życia. Coraz większą rolę odgrywa potrzeba zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowego wyglądu. Jazda na rowerze pozwala spalić więcej kalorii (600 kcal) niż np. siłownia. Aktywne spędzanie wolnego czasu to trend panujący od kilku lat. W tym roku jeden z najpopularniejszych pojazdów na świecie, jak pokazują dane panoramafirm.pl, zyskał najwięcej zwolenników w porównaniu do ubiegłych lat.

***

Eniro jest największą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania lokalnego informacji o firmach, produktach i usługach w krajach skandynawskich. Zarówno firmy, jak i konsumenci mogą, za pośrednictwem produktów Eniro, w łatwy sposób zlokalizować poszukiwane produkty i usługi oraz dokonać ich zakupu, niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania: przez Internet, katalog czy telefon komórkowy.  Reklamodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym konsumentom, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Spółka zatrudnia łącznie, w krajach skandynawskich oraz w Polsce, prawie 3,200 pracowników i jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie od 2000 r. W 2012 r. przychody firmy wyniosły 3,999 mln koron szwedzkich, a EBITDA (zysk operacyjny przed odsetkami, amortyzacją i podatkami) osiągnęła 976 mln koron szwedzkich. Siedziba Eniro mieści się w Sztokholmie. Więcej informacji o firmie na www.eniro.com.

< 242693" >
Źródło Eniro Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts