Wiadomości branżowe

Samsung przedstawia notebooki z serii RF łączące najwyższą wydajność z futurystycznym designem

Nowe notebooki, stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i wyposażono w funkcje zapewniające wyjątkowe doświadczenia multimedialne Samsung Electronics, globalny lider na rynku mediów cyfrowych i technologii konwergencji cyfrowej, wprowadza na polski rynek notebooki z serii RF, które odznaczają się największą wydajnością i nowatorskim

Nowe notebooki, stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i wyposażono w funkcje zapewniające wyjątkowe doświadczenia multimedialne

<

p>Samsung Electronics, globalny lider na rynku mediów cyfrowych i technologii konwergencji cyfrowej, wprowadza na polski rynek notebooki z serii RF, które odznaczają się największą wydajnością i nowatorskim wzornictwem. Notebooki stworzone z myślą osiągnięciu jak największej wydajności, dostępne będą w dwóch wersjach o różnych przekątnych ekranu:  15,6 cala (RF510) i 17,3 cala (RF710). Miłośników multimediów i graczy ucieszą przede wszystkim niezwykle szybkie procesory i olśniewająca grafika, a minimalistyczny, charakteryzujący się prostymi liniami design przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym konsumentom.

Stworzony do zadań specjalnych

Teraz miłośnicy multimediów mogą wreszcie zamienić swój nieporęczny komputer stacjonarny lub przyciężki laptop na notebooka, który pod względem osiągów przewyższa inne komputery w swojej klasie. Zaawansowana grafika i czterordzeniowy procesor Intel i7 gwarantują, że już nigdy nie trzeba będzie się martwić o to, że komputer zwolni podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie.

Notebooki z serii RF wyposażone są w najnowsze rozwiązanie graficzne nVIDIA ? kartę graficzną GT330M z 1GB pamięci lub kartę GT420M z 2GB pamięci ? które sprawi, że gry 3D i filmy HD zyskają nowy blask. Podwójne kieszenie na dysk twardy (w modelu 17-calowym) umożliwiają powiększenie miejsca na dysku nawet do 1TB. Taka pojemność wystarczy do zapisania wszystkich osobistych zdjęć i prywatnej kolekcji filmowej.

Seria RF wyposażona jest w najnowsze technologie komunikacyjne, takie jak port USB 3.0 (opcja fabryczna) ? umożliwiający dziesięć razy szybszy transfer danych niż USB 2.0 ? oraz technologię Bluetooth 3.0, dzięki której łączenie się z innymi urządzeniami będzie szybkie i proste.

Multimedialny raj

Korzystanie z notebooków z serii RF staje się jeszcze bardziej fascynującym doświadczeniem dzięki ich funkcjom multimedialnym, na czele z wyświetlaczami HD+ dającymi niezwykle realistyczny obraz i głębię kolorów. Każdy notebook wyposażono w ekran o wysokiej rozdzielczości, formacie 16:9 i podświetleniem LED, który gwarantuje ostrość obrazu i naturalne odwzorowanie kolorów. Doświadczenia wizualne może dodatkowo wzbogacić oferowany jako opcja fabryczna ekran SuperBright serii RF. Koniec z odbłyskami i efektem lustra ? teraz wideo z YouTube czy filmy może oglądać wygodnie nawet kilka osób jednocześnie.

Słuchając ulubionej piosenki czy siedząc na krawędzi krzesła i oglądając thriller, można cieszyć się niezwykłą jakością dźwięku gwarantowaną przez technologię Enhanced Acoustic Chamber System Samsunga i podwójne 3-watowe głośniki wzmocnione technologią SRS Premium Sound.

Seria RF Samsunga jest kompatybilna z niemal wszystkimi urządzeniami multimedialnymi ? dostępny jako opcja fabryczna odtwarzacz Blu-ray pozwala cieszyć się filmami w najwyższej jakości, a kamera internetowa o wysokiej rozdzielczości oferuje jaśniejszy i ostrzejszy obraz niż jakiekolwiek inne urządzenia tego rodzaju.

Elegancki design

Laptopy z serii RF odznaczają się elegancją, a jednocześnie są praktyczne w użyciu. Na tylnej stronie ekranu widnieje niezwykła metaliczna spirala ukryta pod odporną na zadrapania powierzchnią. Komputer posiada wytrzymałą obudowę, która przetrwała najbardziej ekstremalne testy niezawodności, dzięki czemu laptopowi niestraszne są uderzenia nieuniknione przy codziennym użytkowaniu. Metaliczny design nadaje notebookom RF aluminiowy wygląd, a stylowa wyspowa klawiatura nie tylko wzbogaca komputer pod względem estetycznym, ale też zapewnia większą dokładność, ważną podczas grania czy edytowania plików multimedialnych.

Komunikacja i udogodnienia

Seria RF została zaprojektowana tak, aby sprostać wymaganiom mobilnego trybu życia i zaoferować użytkownikom najlepsze funkcje i udogodnienia. Funkcja Samsung Fast Start umożliwia rozpoczęcie pracy w ciągu kilku sekund od momentu podniesienia ekranu lub wciśnięcia przycisku zasilania ? oczekiwanie 30 czy nawet 60 sekund na załadowanie się komputera należy już do przeszłości. Technologia ta włączana jest automatycznie podczas hibernacji hybrydowej.

Laptopy z serii RF wyposażone są w technologie komunikacyjne obsługujące wszystkie najważniejsze formaty multimedialne. Za pomocą łącza HDMI lub technologii AllShare? można udostępniać lub pobierać m.in. filmy Blu-ray, muzykę czy pliki. Technologia Samsung AllShare? pozwala w łatwy i wygodny sposób sprawować kontrolę nad pobieraniem i udostępnianiem treści za pomocą wielu urządzeń. Bez problemu można przesyłać bezprzewodowo z komputera do telewizora filmy lub zdjęcia z ostatnich wakacji, a także odtwarzać pliki MP3 z komputera na domowej wieży stereo.

Z kolei technologia Easy File Share pozwala przesyłać pliki między komputerami za pomocą połączenia Ad-Hoc Wi-Fi. Technologia Easy File Share pozwala cieszyć się komunikacją bezprzewodową nawet osobom bez profesjonalnej wiedzy informatycznej. Easy File Share sprawia, że bezprzewodowe przesyłanie dokumentów jest proste i intuicyjne.

Do innych przydatnych funkcji należy port USB Sleep-and-Charge umożliwiający ładowanie urządzeń przenośnych, takich jak odtwarzacze MP3, nawet kiedy notebook jest wyłączony. Duża liczba portów USB pozwala na nieograniczone korzystanie z wielu zewnętrznych urządzeń jednocześnie. Laptopy z serii RF wyposażone są też w czytnik kart pamięci ?4 w 1?, który umożliwia podłączenie karty pamięci aparatu cyfrowego i przesłanie klipów wideo przed stworzeniem kopii zapasowej po edycji.

Notebooki serii RF dostępne będą w sprzedaży w październiku w cenie od 3299 PLN.

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy