Żywność

Olej z wiesiołka zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany

Wrocław, 04.04.2019
INFORMACJA PRASOWA
MARKA: Ol’Vita
ASORTYMENT: Olej z wiesiołka zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany Ol’Vita – 250 ml

100% naturalny Olej z wiesiołka Ol’Vita zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany

Olej z wiesiołka Ol’Vita zimno tłoczony, nieoczyszczony, powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion wiesiołka dwuletniego. Olej ma delikatny smak i aromat oraz żółty kolor. Wytwarzany jest za pomocą metody tłoczenia na zimno, dzięki czemu cenne kwasy tłuszczowe w nim zawarte pozostają w niezmienionej formie. Olej z wiesiołka Ol’Vita jest produktem 100 % naturalnym, a stała jakość i wysoka zawartość cennych składników potwierdzona jest badaniami.
Olej z wiesiołka jest wyjątkowo bogaty w niezbędne dla organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Zawiera także szczególnie wartościowy, a rzadko występujący kwas gamma-linolenowy (GLA), któremu przypisuje bardzo szerokie spektrum działania, wykorzystując go w profilaktyce i terapii wielu schorzeń. Olej z wiesiołka zawiera także sterole roślinne oraz naturalną witaminę E.
Olej z wiesiołka od dawna ceniony jest za swoje wyjątkowe właściwości mające wpływ na zdrowie, samopoczucie i prawidłowy przebieg wielu życiowych procesów zachodzących w organizmie. Dzięki zawartości cennych składników, w tym wspomnianego GLA wykazuje między innymi działanie regulujące poziom cholesterolu, przeciwdziała miażdżycy, wspomaga odporność, chroni układ krążenia, obniża ciśnienie krwi, a także ułatwia odchudzanie.
Olej z wiesiołka ma delikatny smak, więc doskonale komponuje się z każdym daniem, nie dominując smaku potrawy. Idealnie pasuje do sałatek, surówek, dresingów, koktajli oraz wszelkich dań serwowanych na zimno lub do okraszania po przygotowaniu dań ciepłych. Można go także spożywać bezpośrednio.
Olej z wiesiołka Ol’Vita to produkt polski. Dostępny jest w butelce z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed niekorzystnym wpływem światła i czynników zewnętrznych. Po otwarciu olej należy przechowywać w lodówce.

Marka: Ol’Vita
Pojemność: 100, 250, 500 ml
Sugerowana cena: 22 zł za 100 ml
www.Ol’Vita.pl

*Ol’Vita jest polską firmą rodzinną założoną w 2004 roku. Działalność firmy opiera się na pasji i wieloletnim doświadczeniu w przetwórstwie i technologii tłoczenia olejów oraz skupie i kontraktacji nasion. Ol’Vita specjalizuje się głównie w tłoczeniu na zimno najwyższej jakości olejów, wykorzystując do tego najnowsze technologie dostępne na rynku. Wiedza, doświadczenie i zaawansowane technologicznie możliwości wytwarzania pozwalają na uzyskanie produktów o wybitnie wysokiej jakości i stabilności. Aktualnie Ol’Vita posiada w ofercie 40 rodzajów olejów spożywczych zimno tłoczonych, nieoczyszczonych, nierafinowanych. Zdobyły one uznanie i zaufanie zarówno wśród klientów w Polsce, jak i wielu innych krajach. Dodatkowo w ofercie firmy znajduje się szeroki wachlarz nasion, pestek, błonników, białek roślinnych i olejów w kapsułkach, a także ponad 40 naturalnych produktów kosmetycznych, między innymi oleje i olejki kosmetyczne, glinki, peelingi, masła i wiele innych. Misją firmy jest dostarczanie klientom produkty wartościowe, naturalne o wybitnej jakości i bezpiecznym składzie bez udziału konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Ol’Vita systematycznie wspiera rozwój polskiego rolnictwa poprzez współprace z wieloma rolnikami w zakresie kontraktacji nasion do tłoczenia olejów, dlatego tez wiele produktów firmy jest 100 % polskie! W poszukiwaniu i potwierdzaniu wartości odżywczych oraz obecności naturalnych substancji aktywnych definiujących jakość, możliwości i korzyści płynące z korzystania z produktów Ol’Vita, firma stale współpracuje z wyższymi uczelniami i instytutami badawczymi. Sukces firmy i produktów Ol’Vita jest potwierdzony systematycznie zdobywanymi nagrodami i wyróżnieniami, co przekłada się na wciąż rosnące zainteresowanie i ogromne zaufanie klientów.

Similar Posts